Медичний порталПрепаратиЕЕпіген-інтим

Епіген-інтим - инструкция, аналоги

Епіген-інтим Хемінова Інтернасіональ С.A., Іспанія Испания

Епіген-інтим Хемінова Інтернасіональ С.A., Іспанія Испания

Международное название:

Glycyrrhizinic acid

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Хемінова Інтернасіональ С.A., Іспанія

Страна производства:

Испания

Форма выпуска:

Епіген Інтим спрей 0,1% по 60 мл у флак.
Епіген Інтим спрей 0,1% по 15 мл у флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 г спрею містить 0,1 мг кислоти гліциризинової;

допоміжні речовини: кислота малеїнова, кислота фумарова, кислота аскорбінова, кислота фолієва, полісорбат, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Спрей.

Розчин жовтого кольору, з характерним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

Хемінова Інтернасіональ, С.А., Макарена, 14, 28016, Мадрид, Іспанія.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби. Код АТС D06В В.

Діючою речовиною препарату ЕПІГЕН ІНТИМ є гліциризинова кислота, що отримується шляхом екстракції з рослинної сировини (кореню солодки).

Кислота гліциризинова має комплексну дію, що включає імуностимулюючу, противірусну протизапальну, та регенеруючу.

Імуностимулюючий ефект проявляється збільшенням числа та активності Т-лімфоцитів, зменшенням концентрації імуноглобуліну G і збільшенням концентрації імуноглобуліну А та імуноглобуліну М.

Кислота гліциризинова індукує утворення інтерферону, що є одним із компонентів її противірусної дії.

Кислота гліциризинова має противірусну дію проти різних типів РНК- та ДНК- вмісних вірусів in vitro та in vivo (Varicella Zoster, вірус простого герпесу І та ІІ типів, цитомегаловірус, різні типи вірусу папіломи людини).

Кислота гліциризинова перериває реплікацію вірусів на ранніх стадіях, зумовлює вихід віріону з капсиду, тим самим запобігаючи його проникнення в клітини.

Кислота гліциризинова інактивує зазначені віруси в нетоксичних для нормально функціонуючих клітин концентраціях. Мутантні штами вірусів, що резистентні до ацикловіру та йодоуридину, мають таку ж чутливість до кислоти гліциризинової як і не мутантні штами.

При зовнішньому та інтравагінальному застосуванні гліциризинова кислота депонується у поверхневих (епідермальних) шарах слизової оболонки та шкіри. Системна адсорбція відбувається повільно. Виявляється в крові у залишкових кількостях.

Показання для застосування

Лікування герпетичної інфекції викликаної вірусом простого герпесу як при гострому первинному, так і при рецидивному перебігу; запобігання рецидивам герпетичної інфекції; лікування оперізуючого лишаю; лікування папіломовірусної інфекції; у складі комбінованої терапії неспецифічного кольпіту і вагініту; профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом. Препарат може застосовуватися в період ремісії для підтримуючої терапії та профілактики рецидивів, що дає змогу швидко усунути маніфестну фазу та прискорити клінічне одужання.

Протипоказання

Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату. Не рекомендується призначати дітям до 1 року. І триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Для ефективної дії не потрібне попереднє промивання ділянки нанесення; у випадку появи ознак непереносимості застосування препарату припинити.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У II,III триместрах препарат застосовують тільки у випадках, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не рекомендується призначати дітям віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози

Перед використанням флакон струсити. При застосуванні флакон тримати у вертикальному положенні. При зовнішньому застосуванні жінки і чоловіки наносять препарат на всю уражену поверхню на відстані 4-5 см шляхом повторного натискання клапана пульверизатора.

Рекомендації для жінок: Для інтравагінального застосування препарату додається спеціальна насадка. Це порожниста трубка довжиною 7 см, на одному із кінців якої знаходиться розпилювач, на іншому - клапан. Перед застосуванням препарату промити насадку проточною водою з милом. Зняти клапан з флакону пульверизатора і одягнути клапан насадки. Потім насадка вводиться у вагіну у положенні лежачи на спині. Препарат упорскується шляхом 3-4 натискувань клапану насадки. Після застосування необхідно залишатись в положенні лежачи 5-10 хвилин. Потім насадку знімають з флакона і промивають проточною водою з милом. Насадку зберігають у поліетиленовій упаковці що додається.

Рекомендації для чоловіків: При застосуванні чоловікам, крім зовнішнього нанесення, препарат упорскується в зовнішній отвір сечовивідного каналу 1-2 натисканням клапана пульверизатора на відстані 0,5-1 см.

Дозування для дітей віком від 1 року відповідає дозуванню для дорослої людини.

Передозування

Не описано.

Побічні ефекти

Алергічні реакції, почервоніння шкіри, свербіж, контактний дерматит.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Виявлений синергізм при одночасному застосуванні кислоти гліциризинової та інших противірусних засобів, зокрема похідних ацикловіру. Під час проведення курсу лікування вірусної інфекції препаратом ЕПІГЕН ІНТИМ не рекомендується застосування інтерфероногенів.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі до 20º С, у місці недоступному для дітей.

Упаковка

По 60 мл та 15 мл спрею в пластиковому флаконі, в картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.