Медичний порталПрепаратиЕЕнтерофурил

Ентерофурил - инструкция, аналоги

Ентерофурил Босналек д.д. Босния и Герцеговина

Ентерофурил Босналек д.д. Босния и Герцеговина

Международное название:

Nifuroxazide

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Босналек д.д.

Страна производства:

Босния и Герцеговина

Форма выпуска:

Ентерофурил капсули по 100 мг № 30 (10х3)
Ентерофурил капсули по 200 мг № 16 (8х2)
Ентерофурил капсули по 200 мг № 8 (8х1)

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Противопоказаний нет

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: nifuroxazidе

1 капсула містить ніфуроксазиду 100 мг або 200 мг; 

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, сахароза, целюлоза порошкоподібна, магнію стеарат, азорубін (Е 122) та понсо 4R (Е 124) - у складі желатинової капсули Ентерофурил® 100 мг.

Лікарська форма

Капсули.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби, які застосовуються для лікування кишкових інфекцій.

Показання

Гостра діарея інфекційної етіології.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ніфуроксазиду, інших похідних 5-нітрофурану або інших компонентів препарату. Дитячий вік до 6 років.

Спосіб застосування та дози

Приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

Дорослі: по 200 мг (по 2 капсули по 100 мг або по 1 капсулі по 200 мг) 4 рази на добу. Добова доза ніфуроксазиду – 800 мг.

Діти віком від 6 років: по 200 мг (по 2 капсули по 100 мг або по 1 капсулі по 200 мг) 3-4 рази на добу. Добова доза ніфуроксазиду – 600-800 мг.

Тривалість лікування - не більше 7 діб.

Побічні реакції

Ентерофурил®, як і будь-який лікарський засіб, може спричинити побічні реакції. Можливе виникнення тимчасового болю в животі, нудоти, посилення діареї. Ці симптоми не потребують припинення лікування препаратом.

Передозування

Випадки передозування не описані.

У разі перевищення терапевтичної дози рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатніх даних про можливі тератогенні та фетотоксичні ефекти при застосуванні ніфуроксазиду в період вагітності. Тому як застережний захід використання ніфуроксазиду в період вагітності не рекомендується.

Препарат можна застосовувати жінкам у період годування груддю за умови короткостроковості лікування ніфуроксазидом.

Діти

Ентерофурил® у даній лікарський формі застосовують дітям віком від 6 років.

Для лікування дітей віком до 6 років призначають Ентерофурил ® суспензію.

Особливості застосування

Лікування ніфуроксазидом не виключає дієтичного режиму та регідратації. Якщо діарея не припиняється після 3 діб лікування, необхідно переглянути дозування та прийняти рішення про регідратацію. При необхідності застосовують супутню регідратаційну терапію залежно від віку та стану пацієнта та інтенсивності діареї.

У випадку призначення пероральної або внутрішньовенної регідратації необхідно дотримуватися інструкцій з розведення та застосування призначених для цього розчинів. Якщо немає необхідності такій регідратації, потрібно забезпечити компенсацію втрати рідини вживанням великої кількості напоїв, які містять сіль та цукор (з розрахунку середньої добової потреби в 2 літрах води).

Слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму під час діареї: уникати вживання свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та напоїв. Слід віддати перевагу рису. Рішення про вживання молочних продуктів приймають залежно від конкретного випадку.

Якщо діарея супроводжується клінічними проявами, що вказують на агресивні явища (погіршення загального стану, гарячка, симптоми інтоксикації), Ентерофурил® потрібно призначати разом з антибактеріальними препаратами, які застосовують для лікування кишкових інфекцій, оскільки препарат не всмоктується у кишечнику і не надходить до системного кровообігу. Препарат не призначають як монотерапію для лікування кишкових інфекцій, ускладнених септицемією.

Ентерофурил® містить сахарозу, що слід враховувати при призначенні препарату хворим на цукровий діабет. Не рекомендовано призначення препарату пацієнтами зі спадковими порушеннями толерантності до сахарози, фруктози.

Під час лікування вживання алкоголю суворо заборонено у зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ніфуроксазид не рекомендується застосовувати одночасно із сорбентами, препаратами, до складу яких входить спирт, препаратами, які можуть спричинити антабусні реакції, та з препаратами, що пригнічують ЦНС.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Ніфуроксазид є протимікробним препаратом, похідним нітрофурану. Антимікробні та протипаразитарні властивості ніфуроксазиду зумовлені наявністю аміногрупи. Локальна активність та відсутність проникнення в органи та тканини організму обумовлює унікальність ніфуроксазиду порівняно з іншими похідними нітрофурану, оскільки крім антидіарейного, системні ефекти відсутні. Ефективний відносно грампозитивних та грамнегативних бактерій: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, E.coly, Salmonellae, Shigellae.

Фармакокінетика. Ніфуроксазид після перорального прийому практично не абсорбується зі шлунково-кишкового тракту та не потрапляє в органи та тканини, більше 99 % прийнятого препарату залишається в кишечнику. Біотрансформація ніфуроксазиду відбувається в кишечнику. Ніфуроксазид та його метаболіти виводяться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від кількості прийнятого лікарського засобу та від моторики шлунково-кишкового тракту.

У терапевтичних дозах ніфуроксазид практично не пригнічує нормальну мікрофлору кишечнику, не спричиняє появу стійких мікробних форм, а також розвиток перехресної стійкості бактерій до інших антибактеріальних препаратів. Лікувальний ефект досягається з перших годин лікування.

Основні фізико-хімічні властивості

продовгуваті тверді желатинові капсули, складені з корпуса та кришки, жовті (Ентерофурил ® 100 мг) або охряно-жовті (Ентерофурил ® 200 мг), наповнені гранулятом або незначно спресованим гранулятом жовтого кольору, який розпадається при легкому надавлюванні. Розмір капсули 2 (Ентерофурил ® 100 мг) або 0 (Ентерофурил ® 200 мг).

Термін придатності

5 років - Ентерофурил ® 100 мг.

3 роки – Ентерофурил ® 200 мг.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці (Ентерофурил ® 100 мг).

По 8 капсул у блістері, по 1 або 2 блістери в картонній коробці (Ентерофурил ® 200 мг).

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Босналек д.д.

Bosnalijek d.d.

Місцезнаходження

71000 Сараєво, Юкічева 53, Боснія і Герцеговина.

71000 Sarajevo, Jukiceva 53, Bosnia and Herzegovina

Аналоги препарата: Ентерофурил