Дюфалак - инструкция, аналоги

Дюфалак Ебботт Байолоджікалз Б.В., Нідерланди Нидерланды

Дюфалак Ебботт Байолоджікалз Б.В., Нідерланди Нидерланды

Международное название:

Lactulose

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Ебботт Байолоджікалз Б.В., Нідерланди

Страна производства:

Нидерланды

Форма выпуска:

Дюфалак Сироп 667 г/л, 200 мл,
Дюфалак 500 мл,
Дюфалак 1000 мл

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Противопоказаний нет

Кормящим:

Противопоказаний нет

Беременным:

Противопоказаний нет

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Лікарська форма


Сироп 667 г / л, 200 мл, 500 мл, 1000 мл

Склад


Один флакон містить
активна речовина - лактулоза рідка 667 г / л,

Опис


Прозора в'язка рідина від безбарвного до світло-жовтого з коричневим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група


Осмотические проносні
Код АТС А06АD11

Фармакологічні властивості


Фармакокінетика
При прийомі всередину абсорбція лактулози низька. В незміненому вигляді лактулоза доходить до товстого кишечника, де метаболізується кишкової флорою. Повний метаболізм спостерігається при дозах 25-50 г або 40-75 мл; при більш високому дозуванні частково може виводитися в незміненому вигляді.
Фармакодинамика
В просвіті товстої кишки лактулоза за допомогою кишкової флори розщеплюється до низькомолекулярних органічних кислот. Ці кислоти сприяють зниженню рН просвіту товстої кишки і збільшенню об'єму вмісту кишечника за допомогою осмотичного дії. Це стимулює перистальтику кишечника і нормалізує консистенцію стільця. В результаті усувається запор і відновлюється фізіологічний ритм товстого кишечника.
При печінковій енцефалопатії або печінкової прекомі і комі терапевти-чний ефект можна пояснити здійсненням наступних механізмів: придушення росту протеолітичних бактерій внаслідок розмноження ацидо-фільних бактерій (наприклад, лактобацил), захоплення аміаку в іонної формі за допомогою підкислення вмісту товстої кишки, спорожнення кишечнику-ника внаслідок найнижчого значення pH вмісту товстої кишки і осмотичного ефекту, а також утилізація аміаку для внутрішньоклітинного синтезу білка в результаті зміни бактеріального метаболізму азотистих сполук. В цьому контексті, однак, необхідно відзначити, що гіпераммоні-емія сама по собі не може бути причиною нейропсихіатричних проявів печінкової енцефалопатії. В свою чергу, аміак можна розглядати як модель для інших азотистих сполук.
Дюфалак® як Пребіотіческое речовина посилює ріст корисних бактерій, таких, як біфідобактерії і лактобацили, в той же час пригнічує ріст потенційно патогенних бактерій, таких, як клостридія і кишкова паличка. Це може створити більш сприятливий баланс кишкової флори.

Показання до застосування

запори (регуляція фізіологічного ритму товстого кишечника)

стани, що вимагають розм'якшення стільця в медичних цілях (геморой, стан після операції на товстій кишці і періанальної області)

печінкова енцефалопатія (лікування та профілактика печінкової коми або прекоми)

Спосіб застосування та дози


Дюфалак® сироп для прийому всередину можна приймати розбавленим або нерозбавленим. Одноразову дозу слід ковтати одразу і не тримати в роті тривалий час. Спосіб застосування препарату підбирають залежно від індивідуальних потреб пацієнта.
Якщо рекомендований одноразовий прийом препарату, то добову дозу треба приймати в один і той же час, наприклад, під час сніданку. В період прийому проносних рекомендується приймати достатню кількість рідини, до 1,5-2,0 л, або 6-8 склянок води в день.
Для лікування запорів і розм'якшення стільця в медичних цілях
Добову дозу Дюфалака можна приймати одноразово або розділити на два прийоми, використовуючи мірний ковпачок. Через кілька днів від початку лікування можна перейти на підтримуючу дозу, залежно від терапевтичного ефекту. Для розвитку лікувального ефекту може знадобитися 2-3 дні.

Побічні дії

Для лікування печінкової коми і прекоми (тільки для дорослих):
Початкова доза по 30-45 мл 3-4 рази на день. Потім переходять на підтримуючу дозу, так щоб м'який стілець був 2-3 рази на день.

У перші дні лікування можливий розвиток метеоризму. Як правило, він проходить через кілька днів. При прийомі вищих доз, ніж рекомендовано в інструкції, можуть розвинутися біль в животі і діарея. В таких випадках необхідне зниження дози. Унаслідок того, що інформація про побічні дії отримана з постмаркетинговій практики, точну частоту визначити неможливо.

нудота, блювота, біль у животі, метеоризм, діарея (при використанні високих доз)

електролітний дисбаланс при діареї

протипоказання

гіперчутливість до лактулози або будь-якого іншого інгредієнту

галактоземія

кишкова непрохідність

Лікарські взаємодії


Спеціальних досліджень з вивчення лікарської взаємодії не проводилось.

Особливі вказівки


У разі недостатнього терапевтичного ефекту протягом декількох днів після прийому препарату, необхідно повторно звернутися до лікаря. З обережністю призначають Дюфалак® пацієнтам з непереносимістю лактози. Що стосується вмісту цукру, терапевтична доза Дюфалака® для лікування запору не завдасть проблем для хворих цукровим діабетом. Однак доза, використовувана при лікуванні печінкової прекоми і коми, звичайно набагато вище, тому при призначенні Дюфалака® пацієнтам, що страждають на цукровий діабет, слід враховувати кількість лактулози.
Використання проносних у дітей вимагає медичного спостереження.
Слід брати до уваги, що в результаті лікування може бути порушений рефлекс дефекації.
Дюфалак® містить лактозу, галактозу і невелика кількість фруктози. Тому пацієнти, які страждають рідкісними спадковими захворюваннями, такими як непереносимість галактози або фруктози, синдром дефіциту лактази Лаппа або синдром мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати Дюфалак®.


Вагітність і період лактації


При прийомі Дюфалака в період вагітності не передбачається впливу на плід через відсутність системного ефекту лактулози. Великий обсяг даних (більш 1000 вагітностей) свідчить про відсутність фетотоксичності і ембріотоксичність ефектів лактулози.
При прийомі Дюфалака в період грудного вигодовування не передбачається впливу на немовля через відсутність системного ефекту лактулози.
Дюфалак® можна застосовувати у вагітних і годуючих жінок.

Особливості впливу лікарського засобу на здатність керувати транспортним засобом або потенційно небезпечними механізмами


Дюфалак® не робить впливу на здатність керувати транспортом і потенційно небезпечними механізмами.

Передозування


Симптоми: болі в животі і діарея.
Лікування: відміна або зниження дози препарату. Посилена втрата рідини в результаті діареї або блювоти може зажадати корекції електролітного балансу.

Форма випуску і упаковка


По 200 мл, 500 мл і 1000 мл препарату поміщають у флакони з поліетилену високої щільності з навинчивающейся кришкою з поліпропілену. Поверх кришки надівається мірний ковпачок з поліпропілену. На флакон наклеюють етикетку c інструкцією по застосуванню на державному та російською мовами.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ° С.
Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін зберігання

3 роки
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпустки з аптек

без рецепта

Виробник


Ебботт Байолоджікалз Б.В., Нідерланди
Веервег 12, 8121 АА Олст

Власник реєстраційного посвідчення
Ебботт Хелскеа Продактс Б.В., Нідерланди

Аналоги препарата: Дюфалак