Джаз-плюс - инструкция, аналоги

Джаз-плюс Байєр Фарма АГ, Німеччина (Bayer Pharma AG, Germany).  Германия

Джаз-плюс Байєр Фарма АГ, Німеччина (Bayer Pharma AG, Germany).  Германия

Международное название:

Drospirenone and estrogen

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Байєр Фарма АГ, Німеччина (Bayer Pharma AG, Germany). 

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Джаз Плюс таблетки, п/о, №28 (24+4)
Джаз повна інформація

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Джаз

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Скад

діючі речовини: етинілестрадіол, дроспіренон, левомефолат кальцію;

1 упаковка містить 28 таблеток (24 таблетки рожевого та 4 таблетки світло-оранжевого кольору);

1 таблетка рожевого кольору містить етинілестрадіолу 0,02 мг (у вигляді клатрату з бетадексом) та дроспіренону 3 мг, левомефолату кальцію 0,451 мг.

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію карбоксиметилцелюлоза, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (E 171), заліза оксид жовтий (E 172), заліза оксид червоний (E 172).

1 таблетка світло-оранжевого кольору містить левомефолату кальцію 0,451 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію карбоксиметилцелюлоза, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (E 171), заліза оксид жовтий (E 172), заліза оксид червоний (E 172).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Код АТС G0ЗА A12.

Показання

Пероральна контрацепція з антимінералокортикоїдними та антиандрогенними ефектами, особливо для жінок з гормонозалежною затримкою рідини та пов’язаними з нею симптомами;

Лікування вугрів звичайних (крім тяжкої форми) у жінок, які обрали пероральну контрацепцію для запобігання вагітності;

Лікування симптомів передменструального дисфоричного розладу (ПМДР) у жінок, які обрали пероральну контрацепцію для запобігання вагітності.

Забезпечення фолатного статусу у жінок, які обрали пероральну контрацепцію.

Протипоказання

Препарат Джаз Плюс не слід застосовувати за наявності хоча б одного із нижчезазначених станів або захворювань. Якщо будь-який із цих станів або захворювань виникає вперше під час застосування препарату, його прийом слід негайно припинити.

Спосіб застосування та дози

При правильному застосуванні комбінованих оральних контрацептивів (КОК) ступінь неефективності становить приблизно 1 % на рік. При пропуску прийому таблеток або їх неправильному застосуванні ступінь неефективності може зростати.

Таблетки слід приймати щоденно згідно з порядком, зазначеним на блістері, приблизно в один і той самий час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 таблетці на добу протягом 28 днів поспіль. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід розпочинати на наступний день день після прийому останньої таблетки з упаковки, що закінчилася.

Менструальноподібна кровотеча зазвичай починається на 2-3 день після початку прийому таблеток світло-оранжевого кольору, що не містять гормону (останній ряд в упаковці), і вона може не закінчитися до початку застосування таблеток з наступної упаковки.

Початок застосування препарату Джаз Плюс

Прийом таблеток слід розпочинати у перший день природного циклу (тобто в перший день менструальної кровотечі). Можна почати прийом також з другого-п’ятого дня, проте в цьому випадку необхідно використовувати додатковий метод контрацепції (наприклад бар’єрний) протягом перших 7 днів прийому препарату.

Бажано розпочати прийом таблеток препарату Джаз Плюс наступного дня після прийому останньої гормонвмісної таблетки попереднього КОК, але не пізніше наступного дня після перерви у прийомі таблеток або після прийому таблеток плацебо попереднього КОК. У випадку застосування контрацептивного вагінального кільця або трансдермального пластиру слід розпочати прийом препарату Джаз Плюс у день видалення засобу, але не пізніше дня, коли необхідне наступне застосування цих препаратів.

Можна розпочати прийом препарату Джаз Плюс у будь-який день після припинення прийому «міні-пілі» (у випадку імпланту або внутрішньоматкової системи – в день їх видалення, у випадку ін’єкції - замість наступної ін'єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому препарату.

Можна починати прийом препарату Джаз Плюс одразу ж. У такому випадку немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

У випадку годування груддю див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю».

Рекомендується розпочинати прийом препарату Джаз Плюс з 21-28го дня після пологів або аборту в другому триместрі вагітності. При більш відстроченому початку прийому таблеток рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Проте якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування препарату слід виключити можливу вагітність або дочекатися настання першої менструації.

Що робити у випадку пропуску прийому таблетки

Пропуском у прийомі таблеток світло-оранжевого кольору, які містять лише левомефолат кальцію, можна знехтувати. Проте їх слід вилучити з упаковки, щоб уникнути ненавмисного подовження фази застосування плацебо. Нижчезазначені вказівки стосуються тільки пропуску прийому таблеток рожевого кольору, які містять гормональні речовини.

Якщо запізнення в прийомі таблетки не перевищує 24 годин, протизаплідна дія препарату не знижується. Пропущену таблетку потрібно прийняти одразу, як тільки це з'ясувалося. Наступну таблетку з цієї упаковки необхідно приймати у звичний час.

Якщо запізнення з прийомом забутої таблетки перевищує 24 години, контрацептивний захист може знизитися. У такому разі можна керуватися двома основними правилами:

1. Перерва у прийомі гормоновмісних таблеток ніколи не може становити більше 7 днів (рекомендована перерва у прийомі гормоновмісних таблеток триває 4 дні).

2. Адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийомом таблеток протягом 7 днів.

Протипоказання

Пацієнти літнього віку

Препарат Джаз Плюс не показаний до застосування після настання менопаузи.

Пацієнти з печінковою недостатністю

Препарат Джаз Плюс протипоказаний жінкам із тяжкими захворюваннями печінки.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Препарат Джаз Плюс протипоказаний жінкам з тяжкою нирковою недостатністю або гострою нирковою недостатністю.

Побічні реакції

Найбільш поширеними побічними реакціями при застосуванні препарату Джаз Плюс для запобігання вагітності та для лікування акне помірного ступеня є нудота, болючість молочних залоз, маткові та вагінальні кровотечі. Ці побічні реакції виникали більше ніж у 3 % пацієнтів. Найпоширенішими побічними реакціями при застосуванні препарату Джаз Плюс для лікування передместруального дисфоричного розладу (ПМДР) є нудота, болючість молочних залоз та непланові маткові кровотечі. Ці побічні реакції виникали більше ніж у 10 % пацієнтів.

Серйозними побічними реакціями є артеріальна і венозна тромбоемболія.

Передозування

Дотепер немає клінічного досвіду щодо передозування таблеток препарату Джаз Плюс. На підставі загального досвіду застосування комбінованих оральних контрацептивів при передозуванні може спостерігатися нудота, блювання або, у молодих дівчат, піхвова кровотеча. Спеціального антидоту немає, лікування повинне бути симптоматичним.

Левомефолат кальцію і його метаболіти ідентичні з природними сполуками фолієвої кислоти, які містяться в продуктах харчування, що споживаються щодня без негативних наслідків. Левомефолат кальцію в дозі 17 мг на добу (що в 37 разів вище, ніж доза левомефолату кальцію в препараті Джаз Плюс) добре переносився при тривалому лікуванні до 12 тижнів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний до застосування у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування препарату Джаз Плюс його прийом необхідно припинити.

Результати епідеміологічних досліджень не вказують на підвищення ризику появи вроджених вад у дітей, які народились у жінок, які приймали КОК до вагітності, так само, як і на існування тератогенної дії при ненавмисному прийомі КОК у ранні терміни вагітності.

Наявні дані щодо прийому препарату під час вагітності занадто обмежені для того, щоб зробити висновки стосовно негативного впливу препарату Джаз Плюс на перебіг вагітності, здоров’я плода та новонародженого. На даний час ще немає жодних відповідних епідеміологічних даних.

КОК можуть впливати на годування груддю, оскільки під їх впливом може зменшуватись кількість грудного молока, а також змінюватись його склад. Зважаючи на це, КОК не рекомендується приймати в період годування груддю. Діючі речовини, що входять до складу препарату, та/або їх метаболіти у невеликих кількостях можуть приникати у грудне молоко.

Діти

Препарат показаний для застосування тільки після настання сталих менструацій.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодія оральних контрацептивів та інших лікарських засобів (індукторів ферментів, деяких антибіотиків) може призводити до проривної кровотечі та/або втрати ефективності контрацептиву. При лікуванні будь-яким із цих препаратів слід тимчасово застосовувати бар'єрний метод додатково до прийому КОК або обрати інший метод контрацепції. При лікуванні препаратами, що індукують мікросомальні ферменти, бар'єрний метод слід застосовувати протягом усього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування.

При лікуванні антибіотиком (за винятком рифампіцину і гризеофульвіну) бар'єрний метод слід використовувати ще протягом 7 днів після його відміни. У разі, якщо бар'єрний метод все ще застосовується, а таблетки в поточній упаковці вже закінчилися, слід почати застосовувати таблетки з наступної упаковки без перерви в прийомі препарату.

Може збільшуватися кліренс статевих гормонів при взаємодії з лікарським засобами, які індукують мікросомальні ферменти (наприклад з фенітоїном, барбітуратами, примідоном, карбамазепіном, рифампіцином і, можливо, також окскарбазепіном, топіраматом, фельбаматом, гризеофульвіном та лікарськимим засобами, що містять звіробій).

Інгібітори ВІЛ-протеази (наприклад ритонавір) і ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад невірапін) та їх комбінації також потенційно можуть впливати на метаболізм у печінці. 

Результати деяких клінічних досліджень дають можливість припустити, що ентерогепатична циркуляція естрогенів може знижуватися при прийомі певних антибіотиків, які можуть знижувати концентрацію етинілестрадіолу (наприклад антибіотики пеніцилінового і тетрациклінового ряду).

Відомо, що деякі лікарські засоби знижують концентрацію фолатів та змешують їх ефективність шляхом інгібування ферменту людської дигідрофолатредуктази (наприклад метотрексат, триметоприм, сульфасалазин і тріамтерен) або за рахунок зменшення всмоктування фолатів (наприклад холестирамін), або за допомогою невстановлених механізмів (наприклад протиепілептичні засоби, такі як карбамазепін, фенітоїн, фенобарбітал, примідон і вальпроєва кислота).

Основні метаболіти дроспіренону в плазмі крові утворюються без залучення системи цитохрому Р450. Інгібітори цієї ферментної системи не впливають на метаболізм дроспіренону.

Пероральні контрацептиви можуть вплинути на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно концентрація в плазмі та тканинах може збільшуватися (наприклад циклоспорин) або зменшуватися (наприклад ламотриджин).

На підставі досліджень інгібування in vitro та досліджень взаємодії in vivo у жінок-добровольців, які застосовували омепразол, симвастатин та мідазолам як субстрати-маркери, встановлено, що взаємодія дроспіренону в дозі 3 мг з метаболізмом інших препаратів є малоймовірною.

Фолати можуть змінювати фармакокінетичні або фармакодинамічні властивості деяких препаратів-антифолатів, наприклад протиепілептичних засобів (фенітоїн), метотрексату або піриметаміну, що може призвести до зниження фармакологічного ефекту препаратів-антифолатів (цей ефект є, в основному, оборотним, якщо доза препаратів-антифолатів коригується). Головним чином, застосування фолієвої кислоти рекомендується для зменшення ефекту препаратів з антифолатною дією.

Інші форми взаємодії

При одночасному застосуванні препарату Джаз Плюс з препаратами, що здатні підвищувати рівень калію в сироватці, теоретично можливим є підвищення рівня калію в сироватці крові.

Фармакологічні властивості

Фармокодинаміка.

Джаз Плюс – комбінований оральний контрацептив, який містить гормональні речовини: етинілестрадіол та дроспіренон - і похідне вітаміну левомефолат кальцію.

Левомефолат кальцію – це сіль природної фолієвої кислоти, форма, яка переважно міститься в продуктах харчування, оскільки фолієва кислота не зустрічається в природі у вільному стані. Дефіцит фолатів корелює з підвищенням ризику розвитку дефектів нервової трубки (ДНТ) у новонароджених, хоча можуть існувати й інші причини розвитку ДНТ, і застосування препарату Джаз Плюс не може виключити їх появу.

Профілактика дефіциту фолатів рекомендується ще до настання вагітності з метою досягнення належного фолатного статусу в ранньому терміні. Критичним періодом для формування дефектів нервової трубки вважаються ранні терміни вагітності (закриття нервової трубки, як правило, завершуєтьсяпротягом28днівпіслязачаття), а для досягнення належного фолатного статусу в організмі необхідно кілька тижнів. Протизаплідна дія комбінованих оральних контрацептивів (КОК) базується на взаємодії різних чинників, найважливішими з яких є пригнічення овуляції і зміни цервікальної секреції.

Окрім захисту від вагітності, КОК мають ще низку позитивних властивостей, які слід враховувати при виборі методу контролю народжуваності. Цикл стає регулярнішим, менструація менш болючою, а кровотеча зменшується. Останнє може знизити частоту виникнення залізодефіцитної анемії.

Крім контрацептивних, дроспіренон має й інші властивості, зокрема антимінералокортикоїдну активність, за рахунок якої попереджується підвищення маси тіла та інші симптоми, пов'язані із затримкою рідини. Він протидіє затримці натрію, що обумовлена естрогенами, забезпечуючи дуже добру переносимість та поліпшення стану при передменструальному синдромі. У комбінації з етинілестрадіолом дроспіренон виявляє позитивний вплив на ліпідний профіль, підвищуючи вміст ліпопротеїнів високої щільності. Дроспіренон чинить антиандрогенну дію, що виявляється позитивним впливом на шкіру, зменшенням проявів акне та вироблення шкірного сала. Також дроспіренон не протидіє обумовленому етинілестрадіолом збільшенню рівня глобуліну, що зв'язує статеві стероїди (ГЗСС), а це є корисним для зв'язування та інактивації ендогенних андрогенів.

Дроспіренон не має жодної андрогенної, естрогенної, глюкокортикоїдної та антиглюкокортикоїдної активності. Це в комбінації з антимінералокортикоїдними та антиандрогенними властивостями вказує на подібність фармакологічного та біохімічного профілю дроспіренону до натурального гормону прогестерону. Крім цього, існують докази зниження ризику раку ендометрію та яєчників при застосуванні КОК.

Доведено, що при застосуванні високодозованих КОК (50 мкг етинілестрадіолу) знижується ризик виникнення кіст яєчників, запальних захворювань тазових органів, доброякісних захворювань молочної залози та позаматкової вагітності. Чи стосується це низькодозованих КОК, остаточно не встановлено.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки, вкриті оболонкою, які містять гормони, круглі, двоопуклі, рожевого кольору, з одного боку яких витиснено «Z+» у правильному шестикутнику;таблетки, вкриті оболонкою, які містять лише левомефолат, круглі, двоопуклі, світло-оранжевого кольору, з одного боку яких витиснено «М+» у правильному шестикутнику.

Термін придатності

36 місяців. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище
25 °С.

Упаковка

Блістер, що містить 28 таблеток, вкритих оболонкою, та самоклейка стрічка з
нанесеними днями тижня в картонній пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом. 

Виробник

Байєр Фарма АГ, Німеччина (Bayer Pharma AG, Germany). 
Байєр Ваймар ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина (Bayer Weimar GmbH & Co. KG, Germany). 

Місцезнаходження

13353, Берлін, Мюллєрштрассе, 178, Німеччина (13353, Berlin, Mullerstrasse, 178, Germany).
Доберайнерштрассе 20, 99427 Ваймар, Німеччина (Doebereinerstrasse 20, 99427, Weimar, Germany).

Аналоги препарата: Джаз-плюс

Совпадает код АТС и состав:

- Джаз