Медичний порталПрепаратиЦЦитрамон-у

Цитрамон-у - инструкция, аналоги

Международное название:

Acetylsalicylic acid, combinations excl. psycholep

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Лубныфарм, ПАО, г.Лубны, Полтавская обл., Украина

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Цитрамон У таблетки №10
Цитрамон У таблетки №100 (10х10)
Цитрамон У таблетки №6
Цитрамон У таблетки №60 (6х10)

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Дженерик

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет

Разрешен в США:

Нет

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

 

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 240 мг, парацетамолу 180 мг, кофеїну (в перерахунку на суху речовину) 30 мг;
допоміжні речовини: какао; кислота лимонна, моногідрат; крохмаль картопляний; повідон; натрію кроскармелоза; тальк; кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.
Цільні, правильні, круглі циліндри, верхня і нижня поверхні яких пласкі, краї поверхонь скошені, з рискою для поділу, світло-коричневого кольору, з вкрапленнями, з запахом какао.

Назва і місцезнаходження виробника

ВАТ «Лубнифарм».
Україна, 37500, м. Лубни, Полтавська обл., вул. Петровського, 16.

Фармакотерапевтична група.

Анальгетики та антипіретики. Код ATC N02B A51.
Дія ліків. Фармакодинаміка. Препарат чинить анальгезивное, жарознижувальну та протизапальну дії. Компоненти, що входять до складу препарату, посилюють ефекти один одного.
Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти реалізується через центральну нервову систему шляхом гальмування синтезу PGF2 у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Аналгетичний ефект має як периферичне, так і центральне походження: периферичний ефект - гальмування синтезу простагландинів запалених тканин; центральний ефект - вплив на центри гіпоталамуса. Ацетилсаліцилова кислота також зменшує агрегацію тромбоцитів.
Парацетамол є найбільш активним метаболітом фенацетину. Парацетамол чинить жарознижувальну, протизапальну і анальгезивное дії. Блокує циклооксигеназу тільки в центральну нервову систему, впливаючи на центри болю і терморегуляції (у вогнищах запалення клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу).
Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Стимуляція вищих відділів нервової системи виявляється швидким і чітким ходом думки, зняттям сонливості і втоми. Кофеїн підвищує позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію аналгетиків і жарознижувальних засобів.

 Фармакокінетика.При застосуванні внутрішньо ацетилсаліцилова кислота швидко абсорбується, достатня концентрація в крові досягається через 30 хвилин, максимальна - через 2 години. Частина прийнятої всередині ацетилсаліцилової кислоти адсорбується в шлунку, більша частина - у тонкій кишці.

Парацетамол швидко і практично повністю всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація в плазмі відзначається як правило через 30-60 хвилин після прийому всередину. Виявляється протягом 5 год після одноразового прийому, виводиться з сечею. Період напіввиведення - приблизно 2 години.
Кофеїн швидко всмоктується зі шлунка та швидко розпадається в організмі. Приблизно 15% прийнятої дози розпадається за 1 годину шляхом N-деметилювання і окислення. Внаслідок розщеплення кофеїну утворюється ряд метаболітів (1-метилксантини, 7 - метилксантини, 1, 7 диметилксантин, 1 - метилмочевая кислота, 1, 3 метилмочевая кислота), які виділяються з сечею. Тільки незначна кількість кофеїну, що потрапив в організм, виводиться з сечею в незмінному вигляді.
 

Показання до застосування.

Симптоматична терапія слабкого або помірно вираженого больового синдрому при головному та зубному болю, мігрені, невралгіях, артралгіях, первинній дисменореї, а також як жарознижувальний препарат при захворюваннях різної етіології, що супроводжуються проносом, у тому числі при грипі і простудних захворюваннях.

Спосіб використання і дози.

Дорослим призначають по 1 таблетці 2-3 рази на добу після прийому їжі. Максимальна добова доза становить 6 таблеток у 3 прийоми. Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, не перевищує 7 днів.

Побічна дія.

При застосуванні Цитрамону У У окремих хворих можуть наблюдатися-нудота, анорексія, біль в епігастральній області. В окремих випадках можлива поява ерозивно-виразкових уражень травного тракту, іноді ускладнених прихованою або клінічно вираженою кровотечею. Дуже рідко спостерігається розвиток тромбоцитопенії, анемії (внаслідок прихованої кровотечі з травного тракту), алергічних реакцій у вигляді шкірного висипу або бронхоспазму (особливо у хворих на бронхіальну астму), гепато - і нефротоксичні явища, підвищена збудливість, порушення ритму серця, безсоння, тахікардія.

Протипоказання.

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, знижені осадження крові, тяжкі порушення функцій печінки та нирок, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегидрогенази, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, глаукома, індивідуальна непереносимість ацетилсаліцилової кислоти або парацетамолу; алергічні реакції, вагітність (особливо і та ІІІ триместри), період лактації, дитячий вік.

Передозування.

При передозуванні препарату можливий біль у ділянці живота, нудота, блювання, шлунково-кишкові кровотечі, порушення функції печінки та нирок, анафілактичні реакції. Лікування симптоматичне.

Особливості використання.

Зловживання кавою або чаєм при одночасному застосуванні Цитрамону У може спричинити симптоми передозування кофеїном.
Високі дози препарату рекомендується запивати лужною мінеральною водою. З обережністю слід призначати препарат хворим з бронхіальною астмою і подагру. Не рекомендується призначати препарат дітям віком до15 років при вітряній віспі, грипі, гіпертермії на фоні ГРВЗ через високий ризик розвитку синдрому Рейє.
З обережністю призначають людям літнього віку, при порушенні функції печінки і нирок. Під час застосування слід утримуватися від вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Препарат підсилює Дію засобів, що зменшують осадження крові та агрегацію тромбоцитів, побічну дію кортикостероїдів, сульфонілсечовини, метотрексату. Слід уникати комбінованого застосування препарату з барбітуратами, протисудомними засобами, саліцилатами, рифампіцином, алкоголем.
Добре комбінується з кислотою ацетилсаліциловою, ібупрофеном, диклофенаком.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла та рідини місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності

- 2 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення вказаного терміну придатності.

Аналоги препарата: Цитрамон-у