Медичний порталПрепаратиЦЦипрофлоксацин-дарниця

Ципрофлоксацин-дарниця - инструкция, аналоги

Ципрофлоксацин-дарниця ЗАT «Фармацевтична фірма «Дарниця» Украина

Ципрофлоксацин-дарниця ЗАT «Фармацевтична фірма «Дарниця» Украина

Международное название:

Ciprofloxacin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ЗАT «Фармацевтична фірма «Дарниця»

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Ципрофлоксацин-Дарниця таблетки, п / о, по 500 мг № 10 (10х1)
Ципрофлоксацин-Дарниця таблетки по 250 мг № 10 (10х1)
Ципрофлоксацин-Дарниця таблетки по 250 мг № 20 (10х2)

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Ципринол

- Цифран-od

- Цифран

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ciprofloxacin; 1-циклопропіл-6-фтор-4-оксо-7-(піперазин-1-іл)-1,4-дигідроквінолін-3-карбоксилова кислота;

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого з жовтим відтінком кольору з фаскою та рискою. На поверхні таблетки допускається мармуровість;

Склад

1 таблетка містить ципрофлоксацину гідрохлориду 0,25 г (в перерахунку на ципрофлоксацин);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат. 

Форма випуску

Таблетки.

Фармактерапевтична група.

Антимікробні засоби для системного застосування.

Код АТС: J01M А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Протимікробний засіб широкого спектру дії групи фторхінолонів. Має бактеріцидну дію, механізм якої зумовлений пригні­ченням ДНК-гірази та синтезу ДНК бактерій. Підвищує проникність клітинної оболонки бактерій.

Високоактивний щодо більшості аеробних грамнегативних бактерій: Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, деяких штамів Enterococcus spp., та інш.; внутрішньоклітинних збудників: Campylobacter spp., Legionella spp., Mycoplasma spp., Chlamydia spp., Mycobacterium spp. Активний щодо багатьох штамів Staphylococcus spp. (продуцюючих і не продуцюючих пеніциліназу, метицілін-резистентних). Ципрофлоксацин-Дарниця активний щодо бактерій, що продукують бета-лактамази.

Фармакокінетика. Ципрофлоксацин-Дарниця швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Макси­мальна концентрація в крові після прийому досягається через 1-2 години, біодоступність складає 70%. Зв'язування з білками плазми складає 20-40 %. Добре розподіляється в організмі, досягає терапевтичних концентрацій в більшості тка­нин і біологічних рідин організму. Проникає в спинномозкову рідину; проникає скрізь плаценту, виділяється з грудним молоком. Виводиться із організму в ос­новному нирками - до 40% в незмінному вигляді протягом 24 годин, частково - з жовчю.

Показання для застосування

Інфекційно-запальні захворювання, що спричинені чутли­вими до ципрофлоксацину мікроорганізмами: інфекції дихальних шляхів (у т.ч. гострий бронхіт, абсцес легенів, загострення хронічних захворювань дихальних шляхів, емпієма, кістозний фіброз, пневмонія); інфекції нирок і сечовивідних шля­хів (у т.ч. гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит); інфекції шкіри і м‘яких тканин; інфекції кісток і суглобів; інфекції ШКТ (у т.ч. спричинені сальмо­нелою, шигелою, кампілобактеріями); гонококові інфекції; менінгіт. Лікування пі­сляопераційних інфекцій, сепсису. Профілактика та лікування інфекцій у хворих зі зниженим імунітетом.

Спосіб застосування та дози

При неускладнених інфекціях сечовивідних шляхів призначають по 250 мг кожні 12 годин, при ускладнених інфекціях сечо­вивідних шляхів і інфекціях дихальних шляхів - по 250-500 мг, у більш тяжких випадках - до 750 мг кожні 12 годин. При інфекціях кісток і суглобів - по 500-750 мг, при шлунково-кишкових інфекціях - по 250-500 мг, при гінекологічних інфекціях - по 500 мг кожні 12 годин.

Курс лікування, як правило, складає 5-15 днів.

Побічна дія

Виявляється рідко, переважно у вигляді болю у животі, діареї, блювання; можливі головний біль, неспокій; артралгії, висипання, фотосенсибілізація, кристалурія, порушення нюху, смакових відчуттів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до хінолонів. Вагітність, лактація. Дитя­чий вік до 18 років.

Передозування

Діарея, блювання, біль у животі, артралгія, судоми, порушення функції нирок, висипання, відчуття занепокоєння, шкірні алергічні реакції.

Лікування. Промивання шлунка, гемодіаліз, або перитонеальний діаліз. Специфічний антидот невідомий. Рекомендовані звичайні заходи невідкладної допомоги. Необхідно забезпечити достатнє надходження рідини в організм, підтримувати кислу реакцію сечі.

Особливості застосування

З обережністю призначають Ципрофлоксацин-Дарниця хворим з епілепсією і церебральним атеросклерозом, оскільки ципрофлоксацин може виявляти збуджуючу дію на ЦНС. Під час застосування препарату хворі повинні випивати достатню кількість рідини для запобігання кристалурії. Під час лікування Ципрофлоксацином-Дарниця рекомендується не займатися видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості реакцій, а також уникати інсоляції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування Ципрофлокса­цину-Дарниця і теофіліну може призвести до підвищення у плазмі концентрації теофіліну та збільшення періоду його напіввиведення. Пробеніцид сповільнює виведення Ципрофлоксацину-Дарниця. Антациди, які містять магнію гідроксид та/або алюмінію гідроксид, можуть сповільнювати всмоктування ципрофлоксацину, що призводить до зменшення його концентрації у сироватці та сечі.

Умови та термін зберігання

В недоступному для дітей та сухому, захищеному від світла місці.

Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці По 1 або по 2 контурних чарункових упаковок у картонній пачці.

Виробник

ЗАT "Фармацевтична фірма "Дарниця"

Адреса

02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Аналоги препарата: Ципрофлоксацин-дарниця