Медичний порталПрепаратиЦЦинаризин-форте

Цинаризин-форте - инструкция, аналоги

Цинаризин-форте ПАТ «Київмедпрепарат». Украина

Цинаризин-форте ПАТ «Київмедпрепарат». Украина

Международное название:

Cinnarizine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ПАТ «Київмедпрепарат».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Цинаризин Форте таблетки по 75 мг №20 (10х2)

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: cinnarizine;

1 таблетка містить 75 мг цинаризину, у перерахуванні на 100% речовину;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; віск монтановий гліколевий; амонійно-метакрилатний сополімер (тип А); амонійно-метакрилатного сополімеру дисперсія; кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують при вестибулярних порушеннях (запамороченні). Код АТС N07C A02.

Показання

Підтримуюче лікування при явищах церебрастенії - васкулярні головні болі, запаморочення, шум у вухах, дратівливість, зниження пам'яті і порушення здатності зосереджуватись. Підтримуюче лікування при лабіринтових розладах - запамороченні, шумі у вухах, ністагмі, нудоті і блюванні. Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів – переміжній кульгавості, хворобі Рейно, акроціанозі, парестезії, нічних спазмах у кінцівках, трофічних порушеннях, трофічних та варикозних виразках.

Протипоказання

Спосіб застосування та дози

Цинаризин форте приймають за призначенням лікаря, не розжовуючи, внутрішньо після їди. При порушеннях мозкового кровообігу - 1 таблетка (75 мг) 1 раз на добу; при порушеннях периферичного кровообігу - 1 таблетка 2 – 3 рази на добу (75 мг − 225 мг); при порушенні рівноваги - 1 таблетка (75 мг) 1 раз на добу. Прийом Цинаризину форте при запамороченні вимагає поступового підвищення дози.

Максимальна добова доза − 3 таблетки (225 мг/добу).

Тривалість лікування встановлюється лікарем індивідуально.

Побічні реакції

У деяких хворих (особливо в перші дні лікування) прийом препарату може викликати помірну сонливість або порушення з боку травного тракту (ці явища не виникають, якщо дозу Цинаризин форте збільшують поступово). У поодиноких випадках можуть спостерігатися головний біль, сухість у роті, болі в ділянці шлунка, диспепсичні явища, пітливість, збільшення маси тіла, поліменорея, алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. Ці явища зазвичай зникають при зниженні дози препарату. Описані поодинокі випадки розвитку червоного плескатого лишаю, вовчакоподібних симптомів, холестатичної жовтяниці. У людей літнього віку можливе посилення екстрапірамідних симптомів, депресія. У таких випадках лікування Цинаризином форте слід припинити.

Передозування

При передозуванні можливі: сонливість, кома, зниження артеріального тиску, блювання, тремтіння кінцівок. Специфічних антидотів не існує. У випадку виникнення даних симптомів необхідно припинити прийом препарату і промити шлунок. 

Застосування в період вагітності або годування груддю

Застосування препарату в період вагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. При призначенні препарату в період лактації варто вирішити питання про припинення годування груддю. 

Діти

Дана лікарська форма не призначена для лікування дітей.

Особливості застосування

У зв’язку з наявністю в складі препарату лактози, препарат не призначають пацієнтам з непереносимістю лактози в анамнезі. Рекомендується застосування препарату після іжі, що пов’язано з властивістю Цинаризину форте, як і інших антигістамінних препаратів, викликати подразнення в епігастрії.

З обережністю Цинаризин форте призначають пацієнтам, що страждають на хворобу Паркінсона.

У зв’язку з властивістю препарату викликати сонливість, слід уникати одночасного його прийому з алкоголем і/або депресантами ЦНС.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

На початку лікування препаратом варто утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної уваги, що пов’язано з властивістю препарату на початку лікування викликати сонливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Цинаризин форте підсилює седативну дію трициклічних антидепресантів, седативних лікарських засобів та алкоголю, і навпаки. Цинаризин форте може спотворювати результати діагностичної проби визначення факторів шкірної реактивності, тому застосування препарату слід припинити за 4 дні до її проведення.

Фармакологічні властивості

Цинаризин форте є пролонгованою формою цинаризину, що забезпечує тривале вивільнення і надходження у кров активної речовини.

Фармакодинаміка. Цинаризин є блокатором кальцієвих каналів і гістамінових Н1-рецепторів. Має судинорозширювальну активність щодо церебральних, коронарних і периферичних судин, обумовленої як безпосереднім впливом препарату на гладкі м'язи судин, так і його антагонізмом до деяких ендогенних вазоконстрикторів (норадреналін, ангіотензин та ін.). Потенціює також судинорозширювальну дію вуглекислого газу на судини мозку. На системний артеріальний тиск, скоротність і провідність міокарду істотно не впливає. Підвищує стійкість тканин до гіпоксії. Підвищує здатність еритроцитів до деформації і зменшує в'язкість крові. Зменшує збудливість вестибулярного апарату. У результаті антигістамінної H1-активності виявляє слабкий седативний ефект.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні максимальна концентрація в плазмі крові визначається за 1 – 3 години після прийому. З білками плазми зв'язується близько 91% препарату. Цілком метаболізується і виводиться з організму у вигляді метаболітів: 1/3 із сечею і 2/3 з калом. Період напіввиведення – 4 години.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки білого з кремовим відтінком кольору, із двоопуклою поверхнею, рискою.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки по 75 мг №10 у блістері, 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ "Київмедпрепарат".

Місцезнаходження

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Аналоги препарата: Цинаризин-форте