Медичний порталПрепаратиББифидумбактерин

Бифидумбактерин - инструкция, аналоги

Бифидумбактерин ФДУП «НВО «Мікроген» Россия

Бифидумбактерин ФДУП «НВО «Мікроген» Россия

Международное название:

Lactic acid producing organisms

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ФДУП «НВО «Мікроген»

Страна производства:

Россия

Форма выпуска:

Бифидумбактерин порошок д / внут. і місць. прим. по 5 доз в пак. №30
Бифидумбактерин порошок ліофіл. по 10 доз у флак. №10
Бифидумбактерин порошок ліофіл. по 10 доз у флак. №5

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Загальна характеристика

Основні властивості лікарської форми: препарат має вигляд ліофілізованої кристалічної або поруватої маси бежевого кольору різної інтенсивності з сіруватим відтінком. При додаванні води утворює непрозорий завис. Препарат має специфічний запах і смак.

Склад

діючі речовини - одна доза містить не менше 107 живих біфідобактерій.

допоміжні речовини - сахароза - від 7 до 10 %, желатин харчовий - від 0,7 до 1,0 %, молоко знежирене - від 15 до 25 %.

Форма випуску

Ліофілізат для виготовлення суспензії для перорального і місцевого застосування.

Код за АТС

А07F А01.

Імунобіологічні властивості

Терапевтичний ефект біфідумбактерину визначають живі біфідобактерії, що мають антагоністичну активність відносно широкого спектру патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів і, тим самим, нормалізують мікрофлору кишечнику. Високий кількісний рівень біфідофлори та її перевага в мікробіоценозі, що досягається при застосуванні біфідумбактерину, нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту, поліпшують обмінні процеси, попереджують розвиток затяжних форм кишкових захворювань, підвищують неспецифічну резистентність організму.

Показання для застосування

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту

При захворюваннях жіночої статевої сфери:

Спосіб застосування і дози

Біфідумбактерин при кишкових недугах застосовують внутрішньо, а в акушерсько-гінекологічній практиці - інтравагінально.

Вміст флакону розчиняють кип’яченою водою кімнатної температури з розрахунку 1 чайна ложка води на 1 дозу препарату. Для цього до склянки наливають потрібну кількість чайних ложок води (у відповідності з числом доз, зазначених на етикетці тари), а потім зі склянки переносять до флакону невелику кількість води для розчинення сухої маси. Після розчинення вміст флакона переносять до тієї ж склянки і перемішують (одна чайна ложка розчиненого препарату є 1 доза), необхідну кількість таких доз випивають за 20-30 хвилин до їжі. Немовлятам препарат можна давати безпосередньо перед годуванням.

Неприпустимо розчиняти препарат гарячою водою та зберігати його у рідкому вигляді. У випадку використання флакона в кілька прийомів (2-3 рази на добу) сухим чистим предметом (ложечка, очна лопаточка тощо) можна розділити суху масу приблизно на 2-3 частини, необхідну частину розчинити і використати, а решту сухої маси зберігати в холодильнику в закоркованому флаконі.

При кишкових захворюваннях дітям першого півроку життя препарат призначають по 5 доз на прийом 2 рази на день, дітям другого півріччя і старшим - по 5 доз 3 рази на день.

Новонародженим групи "ризику" доцільно починати застосування препарату в пологовому відділенні з першої доби життя до виписки (по 2,5 дози на прийом 2 рази на день).

Дітям при сепсисі, пневмонії та інших гнійно-інфекційних захворюваннях призначають по 5 доз 3 рази на день у комплексі з загальноприйнятими методами лікування основного захворювання. При виникненні в цій групі дітей порушень функції шлунково-кишкового тракту та загрозі виразково-некротичного ентероколіту кількість біфідумбактерину збільшують до 20 доз на добу.

При гострих, хронічних запальних недугах тонкого і товстого кишечників, колітах та ентероколітах у дорослих рекомендується приймати по 5 доз 2-3 рази на день.

При кишкових захворюваннях тривалість курсу лікування біфідумбактерином визначається важкістю клінічних проявів, віком хворого і становить 2-4 тижні, а в окремих випадках - до 3-х місяців.

Для обробки ділянки соска та його ареоли у породіллі розчинений зазначеним вище способом препарат наносять стерильним тампоном за 20-30 хвилин до годування по 5 доз протягом 5 днів. Змочений препаратом тампон залишають на поверхні молочної залози до початку годування.

Для інтравагінального введення препаратом просочують стерильний тампон, який вводять у вагіну і залишають на 2-3 години.

При запальних захворюваннях жіночих геніталій та передпологовій підготовці вагітних групи «ризику» біфідумбактерин сухий призначають по 5-10 доз 1 раз на день протягом 5-8 днів під контролем відновлення чистоти вагінального секрету до І-ІІ ступеня та зникнення клінічних симптомів запалення.

При необхідності курс лікування біфідумбактерином можна повторювати. З профілактичною метою призначають по 5 доз 1-2 рази на день протягом 1-2-х тижнів.

Побічна дія

Не описана.

Протипоказання

Не встановлені.

Умови зберігання та транспортування

Зберігати (в недоступному для дітей місці) при температурі від 2 до 8°С. Транспортування усіма видами критого транспорту при температурі від 2 до 8°С. Відпускають без рецепту.

Не придатний до застосування, якщо:

Цілісність упаковки порушена;

Препарат без маркування;

Маса із зменшеними фізичними властивостями (висушена маса темно- коричневого кольору, різко зменшена в об'ємі)

Термін придатності

1 рік.

Пакування

Упаковка містить 10 флаконів по 5 доз з інструкцією про застосування.

Виробник

Федеральне державне унітарне підприємство "Науково-виробниче об'єднання по медичним імунобіологічним препаратам "Мікроген" Міністерства охорони здоров’я та соціального розвитку Російської Федерації, Росія.

Скорочена назва: ФДУП "НВО "Мікроген" Мінздравсоцрозвитку Росії.

За адресою: Росія, 115088, м. Москва, вул. 1-а Дубровська, б. 15, 

Адреси виробництва: Росія, 355019, Ставропольській край, м. Ставропіль, вул. Біологічна, 20;

Росія, 614089, Пермський край, м. Перм, вул. Братська, 177.

Аналоги препарата: Бифидумбактерин