Біцилін-3 - инструкция, аналоги

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ПАТ «Київмедпрепарат».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Біцилін -3 порошок для сусп. д / ін. по 600000 од під флак.

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Біцилін-5

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: біцилін-3, порошок 600 000 ОД (суміш бензатину бензилпеніциліну стерильного (Біциліну-1) 200 000 ОД, бензилпеніциліну натрієвої солі стерильної 200 000 ОД, бензилпеніциліну новокаїнової солі стерильної 200 000 ОД).

Лікарська форма

Порошок для суспензії для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Пеніциліни, чутливі до дії b-лактамаз. Код АТС J01С ЕЗ0.

Показання

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами, у випадках, коли необхідне тривале підтримання постійної концентрації лікарського засобу в крові:

Протипоказання

Підвищена чутливість до β-лактамних антибіотиків (пеніцилінів, цефалоспоринів, карбапенемів) та новокаїну; сінна гарячка; бронхіальна астма; алергічні захворювання.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначають тільки дорослим!

Перед введенням необхідно провести попередню внутрішньошкірну пробу на переносимість препарату!

Біцилін®-3 вводять тільки внутрішньом'язово! Внутрішньовенне введення препарату заборонено!

Суспензію готують стерильно, безпосередньо перед застосуванням. У флакон додають 5-6 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або стерильної води для ін'єкцій, або 0,25-0,5 % розчину новокаїну, перемішують до утворення рівномірної суспензії та вводять глибоко внутрішньом'язово у верхній зовнішній квадрант сідничного м'яза (2 ін`єкції роблять у різні сідниці). Препарат дорослим у дозі 600 000 ОД вводять 1 раз у 6 днів. Зазвичай тривалість лікування становить від 3 до 12 місяців залежно від тяжкості захворювання.

Перед введенням суспензії Біциліну®-3 необхідно переконатися, що голка не потрапила у кровоносну судину. Якщо з'являється кров, голку необхідно витягнути і ін'єкцію провести в інше місце.

Побічні реакції

Реакції гіперчутливості: шкірні висипання, свербіж, пропасниця, озноб, артралгія, набряки, кропив’янка, багатоформна ексудативна еритема, ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок.

З боку органів дихання: бронхоспазм.

З боку центральної та периферичної нервової системи: запаморочення, головний біль, шум у вухах.

З боку травного тракту: нудота, стоматит, глосит, діарея, псевдомембранозний коліт, порушення функції печінки.

З боку сечостатевої системи: інтерстиціальний нефрит.

З боку серцево-судинної системи: коливання артеріального тиску, порушення насосної функції міокарда.

З боку крові та лімфатичної системи: еозинофілія, позитивні результати тесту Кумбса, гемолітична анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.

Інші: в ослаблених хворих, новонароджених, осіб літнього віку при тривалому лікуванні може виникнути суперінфекція, викликана стійкою до препарату мікрофлорою (дріжджоподібні гриби, грамнегативні мікроорганізми). У пацієнтів, які проходять курс лікування з приводу сифілісу, може також виникати реакція Яриша-Герксгеймера вторинно до бактеріолізу.

Передозування

Можлива токсична дія на центральну нервову систему, а саме: рефлекторне збудження, головний біль, нудота, блювання, судоми, міальгія, артралгія, симптоми менінгізму, кома. У таких випадках введення препарату слід припинити. Лікування: симптоматичне, яке включає гемодіаліз, перитонеальний діаліз, особливу увагу слід приділяти відновленню водно-електролітного балансу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано.

Діти

Ефективність та безпека застосування лікарського засобу дітям не досліджувались.

Особливості застосування

Перед початком лікування Біциліном®-3 пацієнти мають бути перевірені на переносимість препарату. Необхідно з'ясовувати, чи не відзначались реакції на препарати групи пеніциліну при їх попередньому застосуванні. Пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, препарат призначають з обережністю. При появі ознак алергічних реакцій Біцилін®-3 слід відмінити та призначити відповідну терапію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Рекомендується утримуватися від діяльності, що вимагає швидкості психомоторних реакцій (управління транспортом, робота з потенційно небезпечними механізмами), враховуючи можливі небажані реакції з боку нервової системи (запаморочення, головний біль, шум у вухах).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з бактерицидними антибіотиками (у т.ч. цефалоспорини, циклосерин, ванкоміцин, рифампіцин, аміноглікозиди) відзначається синергізм дії; з бактеріостатичними антибіотиками (у т.ч. макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрациклін) – антагонізм.

Біцилін®-3 знижує ефективність пероральних контрацептивів і етинілестрадіолу (ризик розвитку проривних кровотеч). Не рекомендується поєднувати з нестероїдними протизапальними засобами. Бензилпеніцилін знижує кліренс і збільшує токсичність метотрексату.

При одночасному застосуванні Біциліну®-3 з алопуринолом підвищується ризик розвитку алергічних реакцій.

Фармакокінетична взаємодія. При одночасному застосуванні діуретики, алопуринол, фенілбутазон, НПВС знижують канальцеву секрецію і підвищують концентрацію пеніциліну.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат проявляє бактерицидну дію шляхом інгібування синтезу мукопептидів клітинної оболонки мікроорганізмів. До біциліну чутливі грампозитивні мікроорганізми: Staphylococcus spp. (крім тих, що продукують пеніциліназу), Streptococcus spp. (у т.ч. Streptococcus pneumoniae), Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis; грамнегативні: Neisseria gonorrhоеае, Neisseria meningitidis, Асtinomyces israelii, а також Treponema spp., анаеробні спороутворюючі палички. До дії препарату стійкі більшість грамнегативних бактерій, мікобактерії, гриби, віруси, найпростіші.

Фармакокінетика. Біцилін – форма бензилпеніциліну пролонгованої дії. При внутрішньом'язовому введенні препарат утворює депо у м'язовій тканині. У перші години після ін'єкції утворюється високий рівень бензилпеніциліну у крові. Біцилін добре розподіляється у тканинах і рідинах організму. Препарат виявляється у високих концентраціях у печінці, нирках, легенях, слизових оболонках, має здатність проникати у фібринозні тканини. Біцилін переважно виводиться із сечею у біологічно активній формі (50-70 %), у незначних кількостях – зі слиною, потом, молоком, жовчю.

Основні фізико-хімічні властивості

порошок білого або білого із злегка жовтуватим відтінком кольору.

Несумісність

Не слід змішувати суспензію Біциліну®-3 з іншими ін'єкційними розчинами.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 600 000 ОД у флаконах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ "Київмедпрепарат".

Місцезнаходження

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Аналоги препарата: Біцилін-3

Совпадает код АТС и состав:

- Біцилін-5