Медичний порталПрепаратиББетаметазон-дарниця

Бетаметазон-дарниця - инструкция, аналоги

Бетаметазон-дарниця ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Украина

Бетаметазон-дарниця ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Украина

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Бетаметазон-Дарниця крем по 15 г у тубах
Бетаметазон-Дарниця крем по 30 г у тубах

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діючі речовини: betamethasone; 1 г крему містить 1,22 мг бетаметазону валерату; 4 мг цетилпіридинію хлориду;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, олія мінеральна, спирт цетостеариловий, динатрію едетат, вода очищена.

Лікарська форма

Крем.

Фармакотерапевтична група

Активні кортикостероїди у комбінації з антисептиком. Бетаметазон і антисептики. Код АТС D07B СО1.

Показання

Препарат застосовують для зменшення запальних проявів дерматозів, чутливих до глюкокортикостероїдної терапії, таких як: екзема (атопічна, монетоподібна), контактний дерматит, себорейний дерматит, нейродерміт, сонячний дерматит, ексфоліативний дерматит, стаз-дерматит, радіаційний дерматит, інтертригінозний дерматит, псоріаз, аногенітальний та старечий свербіж.

Протипоказання

Застосування крему Бетаметазон-Дарниця протипоказано при рожевих та звичайних (юнацьких) вуграх, вірусних, грибкових та бактеріальних інфекціях шкіри, туберкульозі шкіри, шкірних проявах сифілісу, шкірних реакціях після вакцинації, індивідуальній підвищеній чутливості до бетаметазону або до інших компонентів крему.

Спосіб застосування та дози

Препарат наносять тонким шаром на уражену поверхню шкіри 1-3 рази на добу залежно від тяжкості стану. В більшості випадків для досягнення ефекту достатньо нанести 1-2 рази на добу.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку ендокринної системи: супресія гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи з розвитком вторинної недостатності надниркових залоз, симптоматика гіперкортицизму, синдром Іценка-Кушинга.

З боку системи шкіри та її придатків: подразнення, печіння, свербіж, сухість шкіри, місцеві атрофічні зміни, а саме - потоншення шкіри, виникнення стриїв та тріщин, фолікуліт, гіпертрихоз, вугрові висипання, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит.

При застосуванні препарату для лікування дітей, а також при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можливий розвиток системних побічних явищ, характерних для глюкокортикостероїдів.

Побічні реакції можуть частіше виникати при застосуванні оклюзійної пов'язки.

Передозування

Випадки передозування не реєструвалися. Однак тривале застосування надмірних доз препарату, особливо у дітей, може призвести до супресії гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи з розвитком вторинної недостатності надниркових залоз та появою симптомів гіперкортицизму, включаючи синдром Іценка-Кушинга. У таких випадках застосування препарату припиняють, проводять симптоматичне лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв'язку з тим, що безпеку місцевого застосування глюкокортикостероїдів для лікування вагітних жінок не встановлено, призначення препарату можливе тільки у тому випадку, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода (дитини). Під час вагітності препарати даної групи не слід застосовувати тривалий час та у великих дозах.

Оскільки не встановлено, чи можуть глюкокортикостероїди при місцевому застосуванні проникати у материнське молоко, слід оцінити ступінь необхідності призначення препарату матері та у випадку його застосування прийняти рішення про припинення годування груддю.

Діти

Препарат не призначається для лікування дітей.

Особливості застосування

Не можна допускати потрапляння препарату в очі, а також не слід наносити крем на шкіру навколо очей, оскільки при цьому можливий розвиток глаукоми, катаракти, грибкових інфекцій очей та загострення герпетичної інфекції.

З обережністю застосовують при цукровому діабеті.

Не рекомендується тривале застосування препарату на шкірі обличчя, оскільки можливе виникнення розацеа, перорального дерматиту та акне.

Крем не застосовують для лікування трофічних виразок.

Не рекомендується тривале застосування препарату, а також застосування під оклюзійні пов’язки у зв’язку з ризиком виникнення побічних ефектів з боку ендокринної системи. При появі симптомів пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи необхідно відмінити застосування препарату.

У разі розвитку грибкової або бактеріальної суперінфекції шкіри необхідно додаткове застосування протигрибкового або антибактеріального засобу.

Не рекомендується застосування крему на волосистій частині голови.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Бетаметазон-Дарниця не впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодії крему Бетаметазон-Дарниця з іншими препаратами не виявлено, однак препарат не рекомендується застосовувати одночасно з іншими мазями або кремами, зокрема з тими, що містять аніонні поверхнево-активні речовини, які інактивують дію цетилпіридинію хлориду. У випадках, коли можна передбачати системну абсорбцію бетаметазону валерату, необхідно пам'ятати, що при його сумісному застосуванні з сердцевими глікозидами їхня дія посилюється; з діуретиками – збільшується виведення калію; з гіпоглікемізуючими препаратами, пероральними антикоагулянтами – спостерігається послаблення їхньої дії; з НПЗП – зростає ризик розвитку ерозивно-виразкових уражень ШКТ.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Бетаметазону валерат, що входить до складу препарату, виявляє протизапальну, протиалергічну та антиексудативну дію, усуває свербіж.

Цетилпіридинію хлорид забезпечує крему Бетаметазон-Дарниця бактеріостатичну та фунгістатичну дію, внаслідок чого препарат запобігає розвитку вторинної інфекції.

Фармакокінетика.

Застосування крему Бетаметазон-Дарниця зазвичай не призводить до всмоктування бетаметазону у системний кровообіг та не спричиняє впродовж курсу лікування зміни рівня кортизолу в плазмі крові. Однак вважається, що при місцевому застосуванні препаратів з глюкокортикостероїдами для лікування дітей, а також при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можлива системна абсорбція глюкокортикостероїдів.

Основні фізико-хімічні властивості

крем білого кольору без запаху.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 15 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Туби по 15 г, 30 г. 1 туба у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

Місцезнаходження

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.