Медичний порталПрепаратиББетадине розчин н / к

Бетадине розчин н / к - инструкция, аналоги

Бетадине розчин н / к Алкалоїд АД Скоп'є, Республіка Македонія Македония

Бетадине розчин н / к Алкалоїд АД Скоп'є, Республіка Македонія Македония

Международное название:

Povidone-iodine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Алкалоїд АД Скоп'є, Республіка Македонія

Страна производства:

Македония

Форма выпуска:

Бетадине розчин н / к, 10 г / 100 мл по 100 мл у флак.
Бетадине розчин н / к, 10 г / 100 мл по 1000 мл у флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: повідон-йод (Povidone-Iodine);

100 мл розчину містять 10 г повідон-йоду, що еквівалентно 1 г активного йоду;

допоміжні речовини: натрію гідроксид; калію йодат; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; ноноксинол 9; вода очищена.

Лікарська форма

Розчин нашкірний.

Назва і місцезнаходження виробника

Алкалоїд АД – Скоп’є, Республіка Македонія.

Бульвар Олександра Македонського, 12, 1000 Скоп’є.

У співробітництві з:

MUNDIPHARMA AG

Basel, Швейцарія.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Повідон-йод.

Код АТС D08A G02.

Бетадине® – антисептичний препарат широкого спектра протимікробної дії по відношенню до бактерій, деяких вірусів, грибків i найпростіших мікроорганізмів. При контакті зі шкірою та слизовими оболонками йод поступово вивільняється та чинить бактерицидну дію. При утворенні комплексу із полімером полівінілпіролідону йод в значній мірі втрачає місцевоподразнювальну дію, яка притаманна спиртовим розчинам йоду, i тому добре переноситься шкірою, слизовими оболонками i ураженими поверхнями.

Завдяки механізму дії резистентність на препарат, у тому числі вторинна резистентність, при довготривалому застосуванні не розвивається.

Довготривале нанесення препарату на великі ранові поверхні чи тяжкі опіки, а також слизові оболонки може призвести до всмоктування значноï кількості йоду. Як правило, внаслідок довготривалого застосування препарату вміст йоду у крові швидко підвищується. Концентрація повертається до початкового рівня через 7-14 діб після останнього застосування препарату.

Абсорбція i ниркова екскреція повідону-йоду залежить від його молекулярноï маси, а оскільки вона коливається в межах 35,000-50,000, то можлива затримка речовини. Виводиться препарат з організму переважно нирками.

Об’єм розподілу відповідає приблизно 38 % маси тіла, період біологічного напіввиведення після вагінального застосування становить приблизно 3,8-6,0 мкг/дл, а рівень неорганічного йоду – 0,01-0,5.

Показання для застосування

Дезінфекція рук і антисептична обробка шкіри і слизових оболонок, наприклад, перед хірургічними операціями, гінекологічними та акушерськими процедурами, катетеризацією сечового міхура, біопсією, ін’єкціями, пункціями, взяттям крові, а також як перша допомога при випадковому забрудненні шкіри інфікованим матеріалом;

антисептична обробка ран та опіків;

гігієнічна та хірургічна дезінфекція рук.

Протипоказання

Підвищена чутливість до йоду та інших компонентів препарату; герпетиформний дерматит Дюринга; гіпертиреоз, аденома чи порушення функції щитовидної залози; перед та після лікування радіоактивним йодом; ниркова недостатність; вагітність та період годування груддю; дитячий вік до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Загальноприйнятого або тривалого застосування повідон-йоду необхідно уникати пацієнтам при опіках, особливо коли охоплено більше 20 % поверхні тіла, і при великих відкритих ранах, а також при нирковій і печінковій недостатності.

Слід з обережністю застосовувати повідон-йод у дітей (особливо новонароджених), оскільки підвищення рівня йоду в плазмі крові може призвести до збільшення ризику ниркової недостатності. Слід контролювати функцію щитовидної залози.

При захворюваннях щитовидної залози (особливо у хворих літнього віку) повідон-йод можна застосовувати тільки під контролем лікаря.

Застосування повідон-йоду може перешкоджати сцинтиграфії щитовидної залози. Не слід застосовувати повідон-йод протягом 1-2 тижнів до початку сцинтиграфії щитовидної залози.

Бетадине®, розчин, повинен мати коричнево-червоний колір. Втрата кольору свідчить про значне зниження ефективності препарату.

Світло і температура вище 40 оС прискорюють розпад діючої речовини препарата. Розчин чинить протимікробну дію при рН 2,0-7,0.

Розчин призначено тільки для зовнішнього застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Повідон-йод не рекомендується застосовувати в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Застосування повідон-йоду протипоказано у дітей віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для зовнішнього застосування в розчиненому та нерозчиненому вигляді.

Не слід змішувати препарат з гарячою водою. Припустиме лише короткочасне нагрівання до температури тіла.

Дозування.

Нерозведений розчин застосовують для обробки рук і шкіри перед хірургічною операцією, катетеризацією сечового міхура, ін’єкціями, пункціями.

Розчини можна застосовувати 2 - 3 рази на день.

Гігієнічна дезінфекція рук:

2 рази по 3 мл нерозведеного розчину – кожна доза по 3 мл залишається на шкірі протягом 30 с.

Хірургічна дезінфекція рук:

2 рази по 5 мл нерозведеного розчину – кожна доза по 5 мл залишається на шкірі протягом 5 хв.

Для дезінфекції шкіри нерозведений розчин після його застосування залишається до висихання.

За зазначеними вище показаннями розчин можна застосовувати після розведення водопровідною водою. При операціях, а також при антисептичній обробці ран та опіків для розведення треба застосовувати фізіологічний розчин чи розчин Рінгера.

Розчин слід розводити безпосередньо перед застосуванням.

Передозування

У разі передозування повідон-йодом імовірні наступні симптоми: анурія, недостатність кровообігу, набряк гортані зі слабким пульсом або без пульсу, набряк легенів, порушення обміну речовин. Довготривала обробка опікових ран значними кількостями повідон-йоду може спровокувати порушення електролітного балансу або осмоляльності сироватки крові з порушенням функції нирок або метаболічним ацидозом.

Лікування − симптоматичне.

При інтоксикації, обумовленій прийомом препарату внутрішньо, показано негайне введення харчових продуктів, що містять крохмаль або білок (наприклад, розчин крохмалю у воді або молоко), промивання шлунка 5 % розчином тіосульфату натрію або, у разі потреби, внутрішньовенне введення 10 мл 10 % розчину тіосульфату натрію з 3-годинними інтервалами. Показаний моніторинг функції щитовидної залози для раннього виявлення гипертиреозу, спричиненого йодом.

Побічні ефекти

Можливі місцеві прояви підвищеної чутливості до йоду (гіперемія, свербіж і печіння, відчуття тепла), подразнення шкіри, слизової оболонки. При прояві цих ознак слід припинити застосування препарату.

Можливий розвиток алергічних реакцій у вигляді висипання на шкірі, кропив'янки, ангіоневротичного набряку, анафілактичного шоку. Трапляються випадки гіпотиреозу і гіпертиреозу.

Тривале застосування повідон-йоду на великих ранах і при тяжких опіках може призвести до розвитку системних побічних ефектів, метаболічного ацидозу, гіпернатріємії, нейтропенії і порушення функції нирок, до розвитку симптомів йодизму (металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, паротит, набряк очей або гортані, коню'нктивіт, ларингіт, риніт, бронхіт, набряк легенів, головний біль, розлади з боку травного тракту).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Повідон-йод не слід застосовувати одночасно з дезінфікуючими засобами, що містять хлоргексидин, перекис водню, тауролідин, сульфадіазин срібла, ртуть і луж, із-за можливого часткового зниження активності препарату.

Одночасне місцеве нанесення повідон-йоду і бензойної настоянки призводить до зниження значення рН, що може викликати відчуття печіння, особливо якщо рана перев'язана.

Одночасне застосування повідон-йоду і препаратів літію може викликати синергічний гіпотиреоїдний ефект.

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 оС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Розчин нашкірний 100 мл:

По 100 мл розчину в пластиковому флаконі темно-коричневого кольору з пробкою-піпеткою та кришкою, що нагвинчується. По 1 флакону в картонній коробці.

Розчин нашкірний 1000 мл:

По 1000 мл розчину в пластиковому флаконі білого кольору з кришкою, що нагвинчується. По 1 флакону у комплекті з пластиковим пакетом.

Категорія відпуску

Без рецепта.

 

Аналоги препарата: Бетадине розчин н / к