Медичний порталПрепаратиББензилбензоат-дарниця

Бензилбензоат-дарниця - инструкция, аналоги

Бензилбензоат-дарниця Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна Украина

Бензилбензоат-дарниця Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Benzylbenzoate

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Бензилбензоат-Дарниця мазь, 250 мг / г по 30 г у тубах
Бензилбензоат-Дарниця мазь, 250 мг / г по 50 г у тубах
Бензилбензоат повна інформація
Бензилбензоат Гриндекс повна інформація

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діюча речовина: benzylbenzoate;

1 г мазі містить бензилбензоату медичного 250 мг;

допоміжні речовини: цетилпіридинію хлорид, пропіленгліколь, цетостеариловий спирт, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь білого кольору зі специфічним запахом. За зовнішнім виглядом має бути однорідною.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що діють на екзопаразитів, включаючи кліщів корости. Код АТС Р0ЗА Х01.

Мазь Бензилбензоат-Дарниця чинить акарицидну дію відносно різних видів кліщів, включаючи коростявих кліщів (Acanis scabiei) і кліщів роду Demodex, має протипедикульозну активність. Препарат чинить бактеріостатичну дію завдяки наявності антимікробного консерванта – цетилпіридинію хлориду.

Має токсичну дію відносно всіх видів вошей (загибель вошей настає через 2-5 годин, кліщів – через 7-32 хвилин). Проникає крізь хітиновий покрив і накопичується в організмі кліща в токсичних концентраціях. Спричиняє загибель личинок і дорослих особин коростяних кліщів; не діє на яйця.

При місцевому застосуванні бензилбензоат у системний кровотік практично не потрапляє.

Показання для застосування

Лікування корости, педикульозу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до бензилбензоату або до інших компонентів препарату. Вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 3 років. Пошкодження шкіри, в тому числі гнійничкові захворювання шкіри.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Перед початком лікування хворому доцільно прийняти гарячий душ для механічного видалення з поверхні шкіри кліщів, а також для розпушення поверхневого шару епідермісу (для полегшення проникнення препарату). Після кожного вимушеного миття рук їх знов необхідно обробити. Обов’язково слід проводити обробку натільної і постільної білизни, верхнього одягу і головних уборів.

Варто уникати потрапляння мазі в очі та на слизові оболонки. При випадковому потраплянні препарату:

Після завершення курсу лікування необхідний контроль лікаря протягом 2 тижнів (а при наявності ускладнень – і більше).

Оброблення хворих в одному вогнищі, а також контактних осіб слід проводити одночасно.

Ускладнення у вигляді піодермій, екземи слід лікувати одночасно з коростою і продовжувати після її ліквідації.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані про застосування препарату Бензилбензоат-Дарниця, мазь під час вагітності відсутні, у зв’язку з чим не рекомендується застосовувати препарат цій категорії пацієнтів. 

Не слід застосовувати препарат безпосередньо при годуванні дитини груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

Діти

Дітям віком до 3-х років не рекомендується застосовувати препарат.

Спосіб застосування та дози

Мазь Бензилбензоат-Дарниця застосовують місцево. За один прийом наноситься 10-15 г мазі. У дітей маззю покривають усі ділянки шкіри, дорослим наносять на всі ділянки шкіри, крім обличчя і волосистої частини голови. При лікуванні корости перед застосуванням препарату пацієнтам слід прийняти гарячий душ з милом для видалення лусочок і скоринок, ретельно змити мило і витертися рушником. Спочатку мазь наносити на долоні, кисті рук, потім – на всі інші частини тіла послідовно зверху вниз (мазь не слід наносити на обличчя і слизові оболонки).

В останню чергу мазь наносити на ноги, ступні та в міжпальцьові проміжки. У місцях з ніжною шкірою (пахова ділянка, геніталії, грудні залози), а також при екземі, дерматиті або піодермії слід обережно наносити мазь, не втирати.

Після обробки руки не слід мити протягом 3 годин. У деяких випадках після висихання нанесеної мазі (зазвичай через 1 годину) рекомендується нанести другий шар препарату. Після закінчення обробки хворі надягають чисту натільну білизну, одяг, змінюють постіль. Через 24-48 годин хворі приймають душ і знову міняють білизну і постіль. Мазь наноситься на шкіру 4 рази протягом 2 тижнів з інтервалом 3-4 дні. На курс лікування витрачається в середньому 60-90 г мазі.

При лікуванні корости у дітей віком до 5 років мазь Бензилбензоат-Дарниця безпосередньо перед застосуванням необхідно розбавити теплою кип'яченою водою (30-35 °С) у співвідношенні 1:1 і перемішати до утворення однорідної емульсії. Обробку, як правило, варто проводити без попередньої теплої ванни 2 рази з інтервалом 12 годин.

При лікуванні «норвезької корости» перед застосуванням мазі Бензилбензоат-Дарниця необхідно попередньо за допомогою кератолітичних засобів (наприклад, крему Карбодерм-Дарниця, що містить 10 % сечовини) очистити шкірні покриви від кірок. Тривалість курсу лікування визначається динамікою очищення шкірних покривів, купіруванням запального процесу, припиненням свербежу.

При лікуванні педикульозу препарат наносять на волосся і волосисту частину голови, злегка втираючи у шкіру; голову пов'язують хустинкою. Через 30 хвилин препарат змивають проточною водою і споліскують волосся теплим 5 % розчином оцту. Після закінчення описаної процедури волосся миють з милом або шампунем і розчісують частим гребенем для видалення гнид. Ефективність обробки визначають через добу і при необхідності процедуру повторюють. При лобковому педикульозі мазь втирають у шкіру лобка, живота, пахових складок і внутрішніх поверхонь стегон.

Передозування

При передозуванні можливе посилення проявів побічних ефектів, наприклад, контактного дерматиту.

При випадковому проковтуванні мазі або нанесенні дуже великої кількості можливі: посилення побічних ефектів препарату, контактний дерматит, раптова втрата свідомості, стимуляція центральної нервової системи (судоми) та затримка сечовипускання.

Лікування симптоматичне. Шкіру необхідно очистити від мазі. При проковтуванні мазі необхідно промити шлунок, а потім прийняти активоване вугілля. При необхідності застосувати протисудомні засоби.

У випадку появи будь-якої небажаної реакції на місці нанесення препарату його необхідно змити водою з милом.

Побічні ефекти

При аплікаціях препарату може виникнути відчуття пощипування, печіння, що зникає при подальшому застосуванні мазі. У поодиноких випадках у осіб з чутливою шкірою можуть виникнути місцеві шкірні реакції (відчуття печіння або свербіж, почервоніння або сухість ділянки шкіри, що обробляється препаратом), а також алергічні шкірні реакції. Якщо вищевказані побічні ефекти надалі не зникають самостійно, застосування препарату необхідно припинити. Чутливість шкіри особливо підвищувалась на пошкоджених ділянках та геніталіях. Іноді може виникнути контактний дерматит.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Фармакологічної взаємодії мазі Бензилбензоат-Дарниця з іншими препаратами не виявлено, однак, як і для всіх протипаразитарних засобів, її не рекомендується застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування. Місцеве чи системне застосування кортикостероїдів може сприяти зникненню або зменшенню прояву деяких симптомів (свербежу, гіперемії тощо) при збереженні інвазії, тому на період лікування маззю Бензилбензоат-Дарниця варто уникати застосування таких препаратів.

Цетилпіридинію хлорид, що входить до складу препарату як антимікробний консервант і емульгатор, взаємодіє з аніонними поверхнево-активними речовинами, зокрема з милами. Це може призводити до втрати бактеріостатичних властивостей препарату і його коагуляції.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Упаковка

По 30 г у тубі, по 1 тубі в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Бензилбензоат-дарниця