Медичний порталПрепаратиААргосульфан

Аргосульфан - инструкция, аналоги

Аргосульфан Фармзавод Єльфа A.Т. Польша

Аргосульфан Фармзавод Єльфа A.Т. Польша

Международное название:

Sulfathiazole

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Фармзавод Єльфа A.Т.

Страна производства:

Польша

Форма выпуска:

Аргосульфан крем 2% по 40 г у тубах
Аргосульфан крем 2% по 15 г у тубах

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Основні фізико-хімічні властивості

біла або біла з відтінком від рожевого до світло-сірого однорідна м'яка маса.

Склад

1 г препарату містить діючу речовину: сульфатіазол срібла - 20 мг;

допоміжні речовини: парафін рідкий, спирт цетостеариловий, вазелін білий, натрію лаурилсульфат, гліцерин, пропілгідроксибензоат, метилгідроксибензоат, калій дифосфорнокислий, натрій фосфорнокислий, вода.

Форма випуску

Крем.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні та хіміотерапевтичні засоби, що застосовуються в дерматології. Сульфаніламіди. Код АТС D06BA05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Аргосульфан крем – антибактеріальний препарат для зовнішнього застосування, який сприяє загоєнню ран (опікових, трофічних, гнійних і т.п.), забезпечує ефективний захист ран від інфікування, купірує біль і печіння у рані, скорочує тривалість лікування і час підготовки рани до пересадки шкіри, в багатьох випадках приводить до загоювання рани, що виключає необхідність здійснення трансплантації.

Сульфаніламід - сульфатіазол, який входить до складу крему, є протимікробним бактеріостатичним засобом. Він має широкий спектр антибактеріальної бактеріостатичної дії відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій. Механізм протимікробної дії сульфатіазолу – пригнічення росту і розмноження мікробів пов’язаний з конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що приводить до розладу процесу синтезу дигідрофолієвої кислоти, і, в кінцевому результаті, її активного метаболіту – тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів і піримідинів мікробної клітини. Наявні у препараті іони срібла підсилюють в кілька десятків разів антибактеріальну дію сульфаніламіду – вони гальмують ріст і поділ бактерій шляхом зв’язування з дезоксирибонуклеїновою кислотою мікробної клітини. Крім того, іони срібла послаблюють сенсибілізуючі властивості сульфаніламіду.

Завдяки гідрофільній основі крему, яка має оптимальний рівень рН і містить велику кількість води, забезпечується місцева аналгезуюча дія і підвищується вологість у ділянці рани. Все це сприяє прискоренню загоювання рани і добрій переносності препарату пацієнтами.

Фармакокінетика. Срібна сіль сульфатіазолу, яка міститься в препараті, має малу ступінь розчинності, в результаті чого при місцевому застосуванні концентрація препарату у рані зберігається на постійному рівні. Завдяки мінімальній резорбції препарат не чинить токсичного дії. Тільки незначна кількість срібної солі сульфатіазолу проникає у загальний кровоток, після чого у печінці ацетилюється. З сечею виводиться у вигляді неактивних метаболітів і частково у незміненому вигляді. Абсорбція сульфатіазолу збільшується після застосування препарату на значних ділянках ураженої шкіри.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для зовнішнього застосування як відкритим способом, так і з використанням оклюзійних пов'язок. Аргосульфан крем не спричиняє потемніння шкіри та білизни.

Після очищення та хірургічної обробки на рану наносять крем, дотримуючись умов стерильності, товщиною 2-3 мм 1-3 рази на добу. Під час лікування рана має бути повністю покрита кремом. Якщо частина рани відкриється, необхідно додатково нанести крем. Допускається накладення оклюзійної пов’язки, але це не є обов’язковим.

Крем наносять до повного загоєння рани або до моменту, коли поверхня рани буде підготовлена до пересадки шкіри. У випадку застосування препарату на інфікованих ранах може з’явитися ексудат. Перед застосуванням крему необхідно промити рану 0,1%-м водним розчином хлоргексидину, 3%-м водним розчином борної кислоти або іншим антисептиком.

Максимальна добова доза - 25 г. Максимальний курс лікування - 60 днів.

Побічна дія

Можуть спостерігатися шкірні алергічні реакції. Рідко спостерігається подразнення, яке проявляється відчуттям печії у місці нанесення крему. У випадку тривалого застосування Аргосульфану можуть з’явитися зміни з боку крові, характерні для системних сульфаніламідів (лейкопенія), десквамативний дерматит.

Протипоказання

Підвищена чутливість до сульфатіазолу та інших сульфаніламідів. Вроджена недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Не слід застосовувати у недоношених дітей та у новонароджених до 2-х місяців життя у зв’язку з ризиком розвитку ядерної жовтяниці. Годування груддю.

Передозування

Про випадки передозування не повідомлялося.

Особливості застосування

На фоні тривалого застосування на великих ділянках шкіри слід контролювати рівень сульфатіазолу у сироватці крові, особливо у випадках захворювань нирок і печінки.

Слід бути обережним під час застосування хворими, які знаходяться у шоковому стані при значних опіках через неможливість збору повноцінного алергологічного анамнезу.

Застосування препарату під час вагітності та лактації:

Не рекомендується застосовувати лікарський засіб під час вагітності. Препарат можна застосовувати тільки у тих випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду (наприклад, поверхня опіку перевищує 20% поверхні тіла). Не рекомендується застосовувати препарат у період грудного вигодовування.

Вплив на здатність керувати автотранспортом та механізмами:

Препарат не обмежує психофізичної активності, а також здатності до керування автотранспортом та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не рекомендується застосовувати з іншими лікарськими засобами місцевої дії. Фолієва кислота та її структурні аналоги (наприклад, прокаїн) здатні знижувати протимікробну дію сульфатіазолу.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі +5–15 OС, в місці, недоступному для дітей. Термін зберігання - 2 роки. Забороняється застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

Крем по 15 г і 40 г у тубах.

Виробник

Фармзавод "Єльфа" A.Т.

Адреса

58-500 м. Єлєня Гура, вул. В. Пола 21, Польща

Аналоги препарата: Аргосульфан