Амоксил - инструкция, аналоги

Амоксил ВАТ «Київмедпрепарат». Украина

Амоксил ВАТ «Київмедпрепарат». Украина

Международное название:

Amoxicillin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ВАТ «Київмедпрепарат».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Амоксил таблетки по 500 мг № 20 (10х2)
Амоксил таблетки по 250 мг № 20 (10х2)
Амоксил - До 625 повна інформація
Амоксил Дт повна інформація
Аугментин повна інформація

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад

діюча речовина: аmoxicillin;

1 таблетка містить амоксициліну тригідрату, у перерахуванні на амоксицилін – 250 мг або 500 мг;

допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят, повідон, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Пеніциліни широкого спектра дії.

Код АТС J01C A04.

Показання

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами, у тому числі:

У комбінації з метронідазолом або кларитроміцином застосовують для лікування захворювань травного тракту, асоційованих із Неlісоbасtеr руlоrі.

Протипоказання

Підвищена чутливість до амоксициліну тригідрату та/або інших компонентів препарату, а також до інших антибіотиків пеніцилінового ряду. Пацієнтам із гіперчутливістю до антибіотиків цефалоспоринового ряду слід враховувати вірогідність перехресної алергії;

інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз;

період годування груддю;

дитячий вік до 1 року.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують за призначенням лікаря. АМОКСИЛ® призначають перорально (незалежно від прийому їжі). Режим дозування препарату встановлюється індивідуально, враховуючи характеристики захворювання.

Стандартний режим дозування для дорослих і дітей старше 10 років при інфекціях легкого або середнього ступеня тяжкості: по 500 – 750 мг 2 рази на добу; для дітей віком 3-10 років – по 375 мг 2 рази на добу або по 250 мг 3 рази на добу; віком від 1 року до 3 років – по 250 мг 2 рази на добу або по 125 мг 3 рази на добу.

Добова доза препарату для дітей складає 30 – 60 мг/кг маси тіла, розділена на 2 – 3 прийоми.

При хронічних захворюваннях, рецидивах, захворюваннях тяжкого ступеня дорослим препарат призначають по 0,75 – 1 г 3 рази на добу; дітям – 60 мг/кг маси тіла, розділена на 2 – 3 прийоми.

Максимальна добова доза для дорослих – 6 г.

При гострій неускладненій гонореї призначають 3 г препарату на 1 прийом в поєднанні з 1 г пробенециду.

Для ерадикації Helicobacter pylori при виразці шлунка або дванадцятипалої кишки АМОКСИЛ® призначають у складі комплексної терапії за затвердженими міжнародними схемами:

Максимальна добова доза для дорослих – 6 г.

Пацієнти з нирковою недостатністю:

Діти з нирковою недостатністю (з масою тіла до 40 кг):

Прийом препарату необхідно продовжувати протягом 2 – 3 днів після зникнення симптомів захворювання. При інфекціях легкого та середнього ступеня тяжкості препарат приймають протягом 5–7 днів. При інфекціях, викликаних бета-гемолітичним стрептококом, тривалість лікування повинна складати не менше 10 днів. 

Побічні реакції

При застосуванні АМОКСИЛУ® можливі:

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, діарея, порушення водно-електролітного балансу.

Лікування: промивання шлунка, застосування ентеросорбентів (активованого вугілля), сольові проносні засоби, корекція водно-електролітного балансу, при необхідності застосовують гемодіаліз.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Тератогенний ефект амоксициліну не виявлений. Однак при необхідності призначення препарату АМОКСИЛ® під час вагітності заздалегідь необхідно провести оцінку відношення потенціального ризику для плоду та очікуваної користі для жінки. Амоксицилін у незначній кількості виділяється в грудне молоко. Застосування в період годування груддю можливе, однак для запобігання можливої сенсибілізації дитини годування груддю рекомендується припинити.

Діти

Препарат протипоказаний для застосування у дітей до 1 року.

Особливості застосування

Перед початком терапії необхідно виключити наявність у пацієнта гіперчутливості до препаратів пеніцилінового та цефалоспоринового ряду.

Тривале або повторне застосування може призвести до швидкого росту резистентної мікрофлори, розвитку суперінфекцій.

Пацієнтам із тяжкими розладами травного тракту, що супроводжуються діареєю та блюванням, не слід застосовувати пероральні форми амоксициліну, що пов´язано з ризиком зменшення всмоктування.

Слід з обережністю призначати АМОКСИЛ® пацієнтам з алергічним діатезом та астмою в анамнезі. Також з обережністю слід призначати пацієнтам з вірусними інфекціями, гострою лімфатичною лейкемією у зв´язку з підвищеним ризиком ериматозного шкірного висипання.

Пацієнтам із порушенням функції нирок необхідна корекція дози (див. «Спосіб застосування та дози»).

Високі концентрації амоксициліну в сечі можуть бути причиною утворення осаду препарату в катетері. Тому катетери необхідно регулярно перевіряти.

У пацієнтів зі зниженим діурезом, які приймають амоксицилін (переважно парентерально), існує можливість розвитку кристалурії. При прийомі амоксициліну у високих дозах рекомендується приймати достатню кількість рідини і підтримувати адекватний діурез для зменшення вірогідності утворення кристалів амоксициліну.

У дітей амоксицилін може змінити колір емалі зубів, тому необхідне суворе дотримання пацієнтом гігієни порожнини рота.

У випадку розвитку анафілактичного шоку та інших серйозних алергічних реакцій необхідно внести відповідних невідкладних заходів, таких як штучне дихання, внутрішньовенне введення епінефрину, застосування антигістамінних препаратів, глюкокортикоїдів, дати кисень, підключити до апарату ШВЛ. Пацієнти мають перебувати під наглядом лікаря.  

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Слід з обережністю приймати препарат особам, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами, у зв´язку з ризиком розвитку можливих небажаних реакцій з боку нервової системи. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні амоксициліну та пероральних контрацептивів знижується ефективність останніх, а також існує вірогідність кровотеч. Підвищує всмоктування дігоксину. Зменшує кліренс і підвищує токсичність метотрексату. Виведення амоксициліну з організму нирками уповільнюється при одночасному застосуванні з пробенецидом, оксифенбутазоном, фенілбутазоном, ацетилсаліциловою кислотою, індометацином, сульфінперазоном. Препарати, що мають бактеріостатичний ефект (тетрацикліни, макроліди, хлорамфенікол), можуть нейтралізувати бактерицидний ефект амоксициліну.

Форсований діурез призводить до зменшення концентрації амоксициліну в крові за рахунок підвищення його елімінації.

При одночасному застосуванні з алопуринолом можливе збільшення частоти алергічних реакцій з боку шкіри.

Одночасний прийом з антацидами зменшує всмоктування амоксициліну.

При одночасному застосуванні з антикоагулянтами необхідний контроль протромбінового часу, так як збільшується вірогідність кровотечі.

Поява діареї може зменшувати абсорбцію інших препаратів і зменшити ефективність препарату АМОКСИЛ®.

АМОКСИЛ® може зменшувати концентрацію естрадіолу в сечі вагітних. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Амоксицилін – антибіотик широкого спектра дії з групи амінопеніцилінів. Володіє бактерицидною дією, пригнічуючи синтез клітинної стінки чутливих до препарату бактерій. Активний щодо таких мікроорганізмів: грампозитивні бактерії: Staphylососсus sрр. (за винятком штамів, що продукують пеніциліназу), Strерtососсus sрр. (включаючи Strерtососсus pneumoniae), Васіllus аnthrасіs, Соrуnеbасtеrіum dірhthеrіае (більшість штамів), Enterococcus faecalis; грамнегативні бактерії: Еsсhеrісhіа соlі, Наеmорhilus іnfluenzae, Nеіssеrіа gоnоrrhоеае, Nеіssеrіа mеnіngіtіdis, Рrоtеus mіrаbilіs, Sаlmоnellа sрр., Shіgella sрр.; анаеробні бактерії: Сlоstrіdіum реrfringеns, Сlоstrіdіum tetani, Рерtоstreptососсus spp., Рерtососсus spp.

У комбінації із метронідазолом виявляє активність щодо Helicobacter pylori. До амоксициліну стійкі мікроорганізми, які продукують пеніциліназу. Неактивний стосовно мікобактерій, мікоплазм, рикетсій, грибів, амеб, плазмодія, вірусів, а також Pseudomonas aeruginosa та Proteus spp. (за виключенням P. mirabilis).

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амоксицилін добре всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у сироватці крові через 2 години після прийому. Період напіввиведення – 1,5 години. Виводиться з організму у незмінному вигляді нирками (60–70 %).

Основні фізико-хімічні властивості

Таблетки білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричні з фаскою та рискою.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ВАТ «Київмедпрепарат».

Місцезнаходження

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Аналоги препарата: Амоксил