Медичний порталУстановиЗапоріжжяСанаторійЗапорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій
Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій

Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій

Санаторій

вул. Червонополянська, 1 А , Запоріжжя, Запорізька область
+38 (0612) 65-32-42
+38 (0612) 65-16-64
kzzodpts@mail.ru
Сховати карту

Про установу

У місті Запоріжжі, на Зеленому Яру, знаходиться єдиний в області дитячий протитуберкульозний санаторій.

Зараз у цьому закладі перебуває 60 дітей у віці від 3 до 15 років, а взагалі санаторій розрахований на сто дітей з такими захворюваннями, як туберкульоз кісток і суглобів, туберкульоз легенів, нетуберкульозні ортопедичні захворювання (сколіози, остеохондропатії). Тут проходять лікування діти з гиперергичной туберкульозної пробій, тубінфіковані.

У санаторії під наглядом кваліфікованих лікарів діти проходять медикаментозне лікування, відвідують кабінети лікувальної фізкультури, масажу і фізіотерапії. хлопці мають можливість, не перериваючи курсу лікування, відвідувати заняття в школі, що працює при санаторії. Тривалість уроків тут становить всього 35 хвилин.

Багато дітей, які проходять лікування в санаторії - з неблагополучних сімей, а деякі направлені сюди з інтернатів області. Лікування триває зазвичай від 3 до 6 місяців, а для лежачих дітей - до 4 років. Після проходження курсу лікування дітей забирають додому або відправляють назад в інтернат. Діти, позбавлені батьківського піклування найбільш гостро відчувають брак спілкування, постійно потребуючи уваги і турботи. На момент написання статті в санаторії проходили лікування 10 дітей-сиріт. Під час приїзду християнської молоді клубу "Аванна" на Різдво 2008, більшу частину дітей із санаторію батьки забрали додому. Залишилося менше 20 діток, з якими волонтери провели веселі ігри, конкурси, подарували м'які іграшки та теплі шарфики. Увагу молодих людей привернула дівчинка Юля. На вигляд їй можна було дати років п'ять. Папи у неї немає, а мама займається бродяжництвом. В санаторії Юля провела цілий рік, мама за цей час жодного разу не відвідала доньку. Не дивно, що коли Юлю запитували про маму, вона лише плакала і ні за що не хотіла повертатися до неї. Нещодавно стало відомо, що Юлю перевели в Мелітопольський інтернат, при цьому дівчинка дуже не хотіла їхати з санаторію - за рік її життя тут вихователі та лікарі стали рідними.

Спеціалісти

Фтизіатр

Відгуки про Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук