Медичний порталУстановиЗапоріжжяРеабілітаційний центрЗапорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
 Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Реабілітаційний центр , Будинок дитини, Інтернат для людей з особливими потребам

вул. Червонополянська, 2, корпус 4 , Запоріжжя, Запорізька область
+38 (061) 701-19-93
+38 (061) 701-22-91

Fax: +38 (061) 769-04-43
kz_zocsrdi@mail.ru
Сховати карту

Про установу

 

Запорізька область створює систему комплексної реабілітаційної допомоги дітям-інвалідам, пріоритетними принципами діяльності якої є: своєчасність, безперервність, послідовність і доступність надання реабілітаційної допомоги дітям-інвалідам з фізичними та розумовими вадами.

На сьогоднішній день в області проживає 5,9 тис. Дітей-інвалідів, значна частина яких потребує соціальної реабілітації та інтеграції в суспільство.

Згідно Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні", на виконання рішення Запорізької обласної ради "Про обласну програму розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями з відставанням на 2007-2011 рр." рішенням обласної ради наприкінці 2007 року створено комунальний заклад "Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів" Запорізької обласної ради, який розпочав свою діяльність у квітні 2009 року.

Основна мета діяльності Центру - виконання комплексу заходів щодо соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації, професійної орієнтації та медичного супроводу дітей з особливими потребами.

Центр працює за принципом об'єднання різних медико-соціальних методик для надання якісної комплексної реабілітації дітям-інвалідам. Під одним дахом у Центрі працюють висококваліфіковані спеціалісти: педіатри, невропатологи, лікар з лікувальної фізкультури і спорту, масажист, вчитель-логопед, практичний психолог, вчитель-реабілітолог, вихователі, музичний керівник, середні медичні працівники та інші.

Кабінети обладнані різноманітними засобами для розвитку інтелектуальних, тактичних, моторних, творчих здібностей; предметами соціально-побутової, професійної орієнтації; різновіковими програмами за нозологіями; сучасні реабілітаційні, психокоррекционными методиками і т.д.

Фахівці, згідно з індивідуальною програмою реабілітації та обстеження дитини-інваліда, створюють індивідуальний план реабілітації дитини-інваліда, згідно з яким працюють фахівці Центру. Після закінчення курсу реабілітації в Центрі фахівці надають рекомендації батькам дитини-інваліда щодо подальшої реабілітації їх дитини.

Фахівці відділення медичного супроводу приділяють увагу корекції фізичного стану дитини, використовують у своїй роботі елементи кінезотерапії, ерготерапії, лікувального і аромамасаж, фіто і вітамінної терапії, імунопрофілактики, лікувальної гімнастики Смолянинову, Бобат і Войта терапії і т.д. Діти-інваліди, які проходять реабілітацію в Центрі з сімнадцяти районів Запорізької області, мають можливість отримати консультаційну допомогу в Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні.

Для інтеграції дитини в сучасне суспільство не менш важливою є корекція психічного розвитку. Мета відділень соціальної, психологічної, педагогічної реабілітації - зробити дитину життєздатним і самодостатнім, здатних інтегруватися в сучасний соціум.

На заняттях з дітьми фахівці відділення використовують сучасні реабілітаційні методики, які включають елементи М.Монтесори і Петьо-терапії, арттерапії, ігротерапії, казкотерапії, лялькотерапії, закріплюють і поглиблюють знання з основних тем програмного матеріалу, відповідно до вікових груп, соціально-побутової, професійної орієнтації і т.д.

Арттерапія

Сенсорна кімната: заспокійлива музика, аромотерапія, "зоряне небо", прийом "водних процедур" в сухому басейні, душі, кольорові бульбашки і казкова жар-птиця - це складові розвитку почуттів, зорового і слухового сприйняття.

Режими перебування дітей-інвалідів у Центрі:
- Стаціонарне відділення цілодобового перебування - забезпечуються безкоштовним 4-х разовим харчуванням;
- Стаціонарне відділення денного перебування - забезпечуються безкоштовним 1-разовим харчуванням (за графіком).

Термін проведення заходів з соціальної реабілітації в Центрі від 1 до 6 місяців.

Проектна потужність Центру:
- Стаціонарне відділення цілодобового перебування - 30 дітей;
- Стаціонарне відділення денного перебування - 20 дітей.

До Центру зараховуються діти-інваліди від 2 до 18 років відповідно:

- Рекомендацій, даних в індивідуальній програмі реабілітації дитини-інваліда;
- Переліку документів: індивідуальної програми реабілітація дитини-інваліда (копія); висновку ЛКК (форма 0-80) (копія); довідки з навчального закладу про навчання (для дітей-інвалідів шкільного віку); медичної довідки (витяг з форми 112-о); довідки про епідеміологічне оточення;
- Направлення Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та клопотання органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини-інваліда.

З моменту відкриття Центру (березень 2009 року) до 01.01.2010 р. курс соціальної реабілітації пройшли 156 дітей-інвалідів з 14 районів Запорізької області.

Ми знаходимося лише на першій ступні своєї діяльності. Центр буде зростати, вдосконалюватися, розвиватися, що надасть можливість розширити комплексні реабілітаційні послуги, а так само удосконалити проведення реабілітаційних заходів і отримати позитивні результати.

Спеціалісти

Психолог, Логопед, Масажист, ЛФК (лікувальна фізкультура і спортивна медицина)

Відгуки про Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук