Медичний порталУстановиЗапоріжжяІнтернат для людей з особливими потребамЗапорізький дитячий будинок-інтернат (для хлопчиків з вадами розумового розвитку)
Запорізький дитячий будинок-інтернат (для хлопчиків з вадами розумового розвитку)

Запорізький дитячий будинок-інтернат (для хлопчиків з вадами розумового розвитку)

Інтернат для людей з особливими потребам , Будинок дитини

вул. Донецька, 18 , Запоріжжя, Запорізька область
+38 (061) 286-96-67
+38 (061) 286-96-64
kuzddi@rambler.ru
Сховати карту

Про установу

Запорізький дитячий будинок-інтернат був побудований в 1981 р. в курортному районі Запоріжжя - на Великому Лузі по вул. Донецькій, 18. Розрахований він на 155 вихованців. З них сиріт і дітей без батьківського піклування - 61 людина.

Запорізький дитячий будинок-інтернат є соціальною медичною установою для постійного проживання дітей, хлопчиків з 4 до 18 років з вадами розумового розвитку. Причинами розумової відсталості можуть бути родові травми, хворобу Дауна, епілепсія, конфлікт резус-факторів батьків, внутрішньочерепний тиск і т.д.

Відповідно до Положення про молодіжне відділення, частина вихованців може проживати в інтернаті до 25 років. Після закінчення інтернату вихованці направляються в психоневрологічні інтернати для дорослих в селищах Кірове, Преслав та Орлово Запорізької області.

Інтернат знаходиться у веденні головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, є об'єктом комунальної власності і фінансується з обласного бюджету.

Основний зміст діяльності Запорізького дитячого будинку-інтернату.

Колектив інтернату в процесі своєї діяльності вирішує проблеми соціальної адаптації та реабілітації вихованців. Надходять до нас діти з діагнозом глибокої розумової відсталості.

Колектив дітей ділиться на 8 груп з урахуванням вікових та розумових характеристик. З кожною групою працює 2 вихователя і 5 молодших медичних сестер, які працюють цілодобово. У кожній групі від 15 до 20 вихованців.

З 1 вересня по 25 травня проводиться по 4 уроки в робочі дні тижня за спеціальною програмою НДІ Дефектології СРСР 1984 р.

У вільний від навчання час дорослі вихованці виконують різні роботи по прибиранню території, її благоустрою, беруть участь у вантажно-розвантажувальних роботах.

Прищепити неповносправній навички самообслуговування - процес дуже тривалий. В кінцевому підсумку, не вміючи спочатку навіть розмовляти, випускник може не тільки сам себе обслуговувати, але й елементарно читати, писати, рахувати - факти, які говорять самі за себе.

Щороку група підопічних сиріт (20-36 осіб) відпочиває на узбережжі Азовського моря в оздоровчому таборі "Орлятко" в м. Генічеськ.

Протягом усього року діти ходять на прогулянку в ліс, розташований вздовж берега Дніпра. У святкові дні діти з музичних шкіл влаштовують підопічним інтернату концерти та вистави. Вихованці самі також беруть участь у художній самодіяльності.

Персонал Запорізького дитячого будинку-інтернату.

Всього в штаті - 118 осіб. З них:
1. Адміністрація - 10 осіб.
2. Господарсько-обслуговуючий персонал - 18 чоловік.
3. Медичний персонал - 10 осіб.
4. Молодший медичний персонал - 45 осіб.
5. Педагогічний персонал - 22 осіб.
6. Кухонний персонал - 9 осіб.
7. Охорона - 4 осіб.

Серед співробітників інтернату 88% - жінки, 12% - мужчины.14% мають вищу образование.30% середнє специальное.3% - вчаться.

Спеціалісти

Педіатр

Відгуки про Запорізький дитячий будинок-інтернат (для хлопчиків з вадами розумового розвитку)

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук