Пологовий будинок № 1

Пологовий будинок

вул. Воровського, 8 , Сімферополь, Крим
+38 (0652) 27-35-41,
+38 (0652) 27-31-97
Сховати карту

Про установу

Міський клінічний пологовий будинок № 1 м. Сімферополя починає своє літочислення з початку XX століття , з моменту утворення хірургічної клініки Каблукова , розрахованої на 40 ліжок , де також проводилися гінекологічні операції і велися ускладнені пологи .

Приватна хірургічна лікарня заснована в м.Сімферополі в 1908р. старшим лікарем губернської лікарні , відомим хірургом Олександром Федоровичем Каблуковим і розміщена в побудованому на його кошти будівлі по вулиці колишньої Воронцовской , нині Воровського , 8 .

У післяреволюційний період будівля була муніципалізовано , тут розташовувалася 5-а хірургічна лікарня та університетська клініка . З першої половини 1930 -х років лікувальний заклад іменується пологовим будинком.

В даний час міський клінічний пологовий будинок № 1 , що відзначив в 2008р. своє 100-річчя , є великим родопомічним установою III -го ( найвищого ) рівня надання медичної допомоги пацієнтам Сімферополя , а також жінкам з важкою патологією з міст і районів Криму . Щорічно родоразрешающей 45-48 % іногородніх жінок з регіонів Криму з акушерськими і гінекологічними ускладненнями. Більше 30 % новонароджених дітей Криму зобов'язані своєю появою службі допомоги породіллі м.Сімферополя . Так у 2008р. в АРК народилося - 24 033 дітей , з них з'явилися в м.Сімферополі - 7060 . Стабільно хороші показники роботи пологового будинку - відсутність протягом ряду років материнської смертності , перинатальна смертність - 8,0 ‰ , при республіканському - 11,0 ‰.

Центральний вхід 1 Пологові будинки СімферопольГородской клінічний пологовий будинок № 1 - найстаріше лікувальний заклад м.Сімферополя , що користується у громадян заслуженою повагою . Щорічно в пологовому будинку № 1 проходить 3 і більше тисячі пологів , оперується до 3 тис. гінекологічних хворих. Про популярність пологового будинку № 1 говорить факт зростання кількості пологів на 63 % за останні 5 років.

У 2002р. показник народжуваності в м.Сімферополі - 8,85 ‰ , в 2008р. - 12,8 ‰ ( Крим - 11,01 ‰) .

Збільшення народжуваності наочно видно на прикладі міського клінічного пологового будинку № 1 , кількість пологів в 2001р. - 1359 , у 2008р. - 3052 , 2009р. - 2804.

Пологовий будинок № 1 акредитований на вищу категорію , сертифікований одним з перших у Криму по лінії ВООЗ / ЮНІСЕФ на звання "Лікарня , доброзичлива до дитини " , є клінічною базою Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського , гінекологічному відділенні з 2004р. надано статус планової оперативної гінекології міста .

Пологовий будинок многоструктурное установа , до складу якого входять 15 відділень , а такі підрозділи , як медико- генетична консультація , відділення планування сім'ї , лабораторії біохімічної генетики і цитогенетики виконують функції республіканського значення та надають медичну допомогу пацієнткам і дітям АР Крим .

Служба допомоги породіллі на сьогоднішній день проводить свою роботу на основі нових перинатальних технологій .

Насамперед, це "партнерські пологи" , тобто проведення пологів в " сімейних та індивідуальних " родзалах - затишних приміщеннях із спеціально пристосованими приладдям , в присутності чоловіка або інших родичів , для морально - психологічної підтримки породіллі. Таких родзалів в пологовому будинку організовано в кількості - 15 .

При появі дитини на світ , він відразу викладається до мами на живіт і прикладається до грудей , це найперший і важливий компонент програми підтримки грудного вигодовування. У подальшому дитина перебуває постійно на спільному перебуванні з мамою , а потім рання виписка додому здійснюється на 3 -ю добу .

Принципи нових перинатальних технологій , дозволяють уникнути гнійно- септичних ускладнень у породіль і новонароджених немовлят , які відсутні в пологовому будинку протягом останніх кількох років , а також беруть участь у формуванні здоров'я , міцних сімейних відносин , відповідального батьківства та материнства .

Післяпологові палати 1 і 2 -х місцеві.

Всі палати поліпшеної комфортності з наявністю нової спеціальної меблів , білизни , предметів побуту - телевізор , холодильник , електрочайник , та ін

До 30% палат підвищеної комфортності , що включає індивідуальний санвузол - душові кабіни , туалет. Враховуючи наявність котельні , пологовий будинок цілодобово забезпечений холодним і гарячим водопостачанням.

Створення в палатах домашнього затишку допомагає зняти негативний вплив лікарняного середовища .

Відділення дорослої та дитячої реанімації та інтенсивної терапії

Пологовий будинок має відділення дорослої та дитячої реанімації та інтенсивної терапії для надання допомоги хворим жінкам і новонародженим дітям . Відділення оснащені необхідним запасом лікувальної та діагностичної апаратури , в т.ч. УЗД - сканери , моніторингова апаратура за стеженням важливих життєзабезпечуючих функцій організму , спеціальні апарати для виходжування недоношених та хворих новонароджених. Грамотно поставлений діагноз , ефективне лікування , запобігання внутрішньолікарняного інфікування неможливі без хорошої діагностичної служби і високопрофесійного персоналу .

Пологовий будинок має клініко- діагностичну лабораторію , де проводяться рутинні клініко- біохімічні дослідження , а також у пологовому будинку функціонує єдина в Криму лабораторія медичної генетики , оснащена сучасним діагностичним обладнанням та апаратурою - для проведення обстеження вагітних з метою виявлення спадкових і вроджених вад розвитку плодів.

Пологовий будинок співпрацює з комерційною структурою ПП " Клінічна лікарня" - корпорацією "Генезис" , де виявляється додаткове поліпшене сервісне обслуговування .

Колектив міського клінічного пологового будинку № 1 , це

450 висококваліфікованих співробітників , у тому числі:

головний лікар - доктор медичних наук , професор , заслужений лікар України ;

9 кандидатів медичних наук ;

2 заслужених лікаря України ;

9 заслужених лікарів АРК ;

3 заслужених працівника охорони здоров'я.

У 2002р. 2 лікаря удостоєні премії Радміну АР Крим за досягнення в медицині - клінічного впровадження сурфактантної терапії для виходжування недоношених новонароджених дітей.

Колектив міського клінічного пологового будинку № 1 прикладає зусилля для надання якісної високопрофесійної допомоги вагітним , породіллям та мамам з дітками , гінекологічним хворим , володіє сучасними методами діагностики і лікування захворювань. А комфортні умови і високий рівень сервісу дозволяють звернулися жінкам оптимально і сприятливо відновити своє здоров'я , адже пологовий будинок те саме що храму , де здійснюється свята місія - з'являється нове життя .

Фахівці

Акушер

Гінеколог

Спеціалісти

Акушер, Гінеколог

Відгуки про Пологовий будинок № 1

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук