Медичний порталУстановиСумиПологовий будинокПологовий будинок № 1

Пологовий будинок № 1

Пологовий будинок

вул. Дзержинського, 20 , Суми, Сумська область
+38 (054) 25-30-84
Головний лікар
Кравцов Дмитро Вікторович
Сховати карту

Про установу

Головний лікар КУ "Сумський пологовий будинок №1" - КРАВЦОВ Дмитро Вікторович.

КУ "Сумський пологовий будинок № 1" на 30 ліжок заснований у 1927 року в приміщенні, побудованому в 1886 році, яке було до цього часу притулком для дівчаток-сиріт.

В 1957 року пологовий будинок розширився до 100 ліжок. Штат складався із 15 лікарів, 29 акушерок, 14 медсестер і 36 санітарок.

Подальший розвиток пологового будинку відбувся у 1963 році, коли поряд зі старим корпусом був збудований, нині діючий, акушерський корпус.

В 1990 році було зведено чотирьохповерховий корпус жіночої консультації на 300 відвідувань за зміну.

З вересня 2008 року для впровадження новітніх технологій за рахунок коштів Сумської міської ради проводиться реконструкція акушерського корпусу.

З серпня 2009 року КУ "Сумський пологовий будинок №1" є учасником міжнародного Проекту "Здоров'я матері та дитини". Рішенням Координаційної Ради МОЗ України із впровадження заходів галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування в Україні на 2006-2010 роки" від 13.07.2010 року КУ "Сумський пологовий будинок № 1" надано статус "Лікарня, доброзичлива до дитини".

В закладі функціонує 5 стаціонарних відділень на 160 ліжок: відділення патології вагітних; акушерське відділення з індивідуальними пологовими залами, індивідуальними та сімейними пологовими палатами, післяпологовими палатами для спільного перебування матері і новонародженого; відділення для неонатального догляду; гінекологічне відділення, анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії для жінок; жіноча консультація на 400 відвідувань на добу. В жіночій консультації функціонують: кабінет УЗД, кабінет патології шийки матки, кабінет дитячого та підліткового гінеколога, кабінет планування сім'ї, клініко-діагностична лабораторія, школа відповідального батьківства, фізіотерапевтичний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури. Є в пологовому будинку і денний стаціонар, який розрахований на 28 ліжок.

В пологовому будинку працює 320 чоловік, в т.ч. 1 кандидат медичних наук, 1 заслужений працівник охорони здоров'я, 61 лікар, 140 середніх медичних працівників. Серед працівників закладу міжнародний експерт з оцінки лікувальних закладів на звання "Лікарня, доброзичлива до дитини", викладач регіонального центру з первинної реанімації новонароджених.

КУ"Сумський пологовий будинок № 1" надає кваліфіковану лікувально-діагностичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим.

Впроваджує сучасні методики ведення пологів та післяпологового періоду, діагностики та лікування гінекологічних захворювань, ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду. Заклад активно співпрацює з Проектом "Здоров'я матері та дитини".

У відділенні патології вагітних проходять лікування вагітні середнього та високого ступеня перинатального ризику. Вагітним проводиться кардіомоніторний контроль з функціональними пробами, ультразвукові дослідження для своєчасного виявлення гіпоксій плода та компенсаційних можливостей фетоплацентарного комплексу.

Пологи відбуваються під контролем кардіомонітора, що дає можливість контролювати пологову діяльність та стан плода та своєчасно проводити необхідне лікування.

Відділення для неонатального догляду оснащене сучасною слідкуючою апаратурою та апаратурою для проведення первинної реанімації новонароджених, для штучної вентиляції легень та інфузійної терапії.

В закладі в 98,0 % випадків запроваджено сумісне перебування матері та дитини і активно впроваджуються 12 принципів успішного грудного вигодовування.

Завдяки проведенню організаційно-методичної роботи та роботи висококваліфікованого персоналу в пологовому будинку №1 з кожним роком покращуються основні показники акушерсько-гінекологічного служби.

Щорічно близько 88 тис. жінок отримують консультативну та стаціонарну допомогу в закладі.

В закладі створені умови для вільного відвідування родичів породіллі та новонародженого.

Пологовий будинок є базою для підготовки студентів Сумського медичного коледжу.

Співробітники закладу приймають активну участь у науковій роботі кафедри акушерства і гінекології медичного інституту.

Сумський пологовий будинок №1 отримав Міжнародний сертифікат "Дев’ять зірок якості медичного обслуговування". Ця нагорода складається з таких дев’яти номінацій (зірок): "Домашній одяг", "Відвідування родичів", "Базове реанімаційне обладнання", "Спільне перебування після кесарева перетину", "Партнерські пологи", "Дотримання теплового ланцюжка", "Допомога при грудному вигодовуванні", "Післяпологове консультування", "Вільний вибір позиції під час пологів".

Фахівці

Акушер

Гінеколог

Спеціалісти

Акушер, Гінеколог

Відгуки про Пологовий будинок № 1

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук