Медичний порталУстановиХерсонЛікарняОбласна дитяча клінічна лікарня
Обласна дитяча клінічна лікарня

Обласна дитяча клінічна лікарня

Лікарня

вул. Українська, 81 , Херсон, Херсонська область
+38 (0552) 22-51-90
Fax: +38 (0552) 51-83-19
dob@bdp.ks.ua
http://bdp.ks.ua/
Головний лікар
Лятецкая Людмила Владимировна
Сховати карту

Про установу

Історія розвитку Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні бере свій початок з 1964 року , коли наказом МОЗ СРСР дитячу міську лікарню було реорганізовано в дитячу обласну лікарню на 150 ліжок. У 1975 році було розпочато будівництво нового корпусу по вул. Української . І в 1978 році фактично була побудована нова лікарня , відкрито перші спеціалізовані дитячі відділення соматичного профілю , спеціалізовані хірургічні відділення , кількість ліжок збільшилася до 450 . У 1992 році введено в експлуатацію шестиповерховий корпус для дітей раннього віку, в якому організовано відділення спеціалізованої допомоги новонародженим , дітям раннього віку , відділення реанімації новонароджених , Центр медико -соціальної реабілітації для дітей раннього віку з ураженням ЦНС.

ХДОКБ сьогодні - це сучасне потужне багатопрофільний лікувальний заклад, який об'єднує в собі функції третього рівня надання медичної допомоги дітям області та лікарні швидкої допомоги. Саме на її базі сконцентровані практично всі види спеціалізованої стаціонарної , невідкладної , амбулаторно - поліклінічної , лікувально- діагностичної , виїзної екстреної та планової медичної допомоги дитячому населенню області. Централізація спеціалізованої допомоги пов'язана з особливістю області - відсутністю міських дитячих лікарень.

Очолює лікарню Герой України , заслужений лікар України Лятецька Людмила Володимирівна.

Ліжковий фонд установи налічує 540 ліжок , які входять до складу 15 профільних клінічних відділень , з них 10 - педіатричного профілю і 5 - хірургічного ; 2 анестезіології та інтенсивної терапії на 18 ліжок , в т.ч. - 9 для новонароджених дітей.

За своєю потужністю лікарня займає ІІ рангове місце серед обласних дитячих лікарень України .

Щорічний обсяг госпіталізацій складає 16 - 17 тис. хворих дітей , з них до 60% - жителі сільської місцевості.

Спеціалізована допомога дітям в стаціонарі опиняється за 21 профілем.

Новонароджені діти отримують медичну допомогу в неонатальному центрі , до складу якого входять 2 відділення неонатального профілю на 50 ліжок , відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 9 ліжок , виїзна неонатальна бригада для надання невідкладної допомоги новонародженим дітям у районах області та транспортування важких хворих у неонатальний центр . Оснащення Центру сучасним обладнанням для транспортування і виходжування новонароджених дітей , застосування передових технологій , професіоналізм медичних працівників дозволили істотно знизити госпіталізовану летальність дітей раннього віку , рівень малюкової смертності в області та збільшити кількість виходжують недоношених дітей.

Діти віком від 1 -го міс. до 3- ох років з ураженням ЦНС переводяться в Центр ранньої медико - соціальної реабілітації , в його складі 30 ліжок. Лікувально - реабілітаційна робота проводиться лікарями - неврологами , фізіотерапевтами , ортопедами , офтальмологами , генетиком , сурдолог у співпраці з дитячим психологом , логопедом , дефектологом . У реабілітаційних програмах застосовується нейроразвівающая терапія за Бобатом , метод рефлекс - локації Войта .

Щорічно в хірургічних відділеннях виконується до 4000 оперативних втручань , в т.ч. реконструктивно - відновних і пластичних операцій при вроджених аномаліях розвитку у новонароджених дітей з перших годин життя , нейрохірургічних на головному і спинному мозку.

У лікарні близько 8 лікувально- допоміжних відділень і служб: ендоскопічна , ультразвукова , функціональна , променева і лабораторна діагностика , створена лабораторія медичної генетики та імунології тощо

Активно впроваджуються в практичну діяльність нові методи діагностики , лікування та реабілітації хворих.

У консультативній поліклініці консультативна допомога надається за 26 спеціальностями. Потужність поліклініки становить 150 відвідувань в день. Щорічний обсяг відвідувань до 90 тис. дітей. При консультативній поліклініці функціонує денний стаціонар на 26 ліжок. Для хворих дітей та їхніх батьків організована " Астма -школа" і "Школа цукрового діабету " .

Спеціалізована медична допомога надається не тільки в стінах лікарні , а й при невідкладних викликах лікарів - консультантів у лікувальні заклади міста та райони області. Щорічно фахівцями лікарні здійснюється близько 500 ургентних виїздів, з них 90 % виїзної неонатальної бригадою в пологові відділення області.

ДОКЛ є центром організаційно -методичної та аналітичної роботи . Щорічно планується і щомісячно проводиться виїзна планово- консультативна робота в райони області , в т.ч. на сільські дільниці. Виїзними бригадами фахівців здійснюється до 200 виїздів на рік , оглядається близько 4 тис. дітей. Збережена кураторська робота з районами області. Кожен район має свого куратора лікаря-педіатра ДОКЛ , який щорічно виїжджає в райони області для надання організаційно-методичної та консультативної допомоги.

З 1994 року лікарня співпрацює з Науково - практичним медичним центром дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України ( НПМЦДКК ) , кожна дитина з встановленим операбельним пороком серця іде в Центр . Смертність дітей від вроджених вад серця за цей період скоротилася в 4 рази. У 2010 році укладено Угоду про співпрацю з НПМЦДКК , метою якого є удосконалення наступності в діагностиці , лікуванні , спостереженні за дітьми з хворобами серця - проведення телемедичних консультацій. Лікарі - кардіологи отримали можливість спілкуватися і обмінюватися досвідом не відходячи від свого робочого місця в режимі реального часу , оперативно приймати рішення щодо тактики лікування та направлення дитини на ІV рівень надання меддопомоги.

У 2006 році в лікарні організовано функціонування кабінету оперативного контролю за станом здоров'я новонароджених дітей і дітей 1 -го року життя. Відпрацьовано комп'ютерний моніторинг з районами області. За телефонами " гарячої лінії" кожен день досвідченими фахівцями проводяться консультації , надаються рекомендації медичним працівникам , батькам з питань вигодовування дітей раннього віку , догляду за дітьми.

З 2007 року на базі кабінету медичної генетики функціонує ОМНІ - центр інформаційних ресурсів . Центр співпрацює з Українсько - Американським альянсом запобігання вроджених вад і є складовою частиною Українсько - Американської програми .

Впровадження ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ "Лікарня , доброзичлива до дитини " в лікувально - профілактичних закладах області та з метою виконання заходів національної програми "Підтримка грудного вигодовування" з 2008 року у відділенні грудного віку працює організаційно - методичний центр грудного вигодовування.

Фахівці лікарні активно пропагують здоровий спосіб життя , яскравим прикладом є впровадження в 2008 році програми " Вибір -життя" , мета якої поширювати інформацію про вплив тютюнового диму на дитину і мати. Всі діти підліткового віку , які перебувають на стаціонарному лікуванні , проходять тренінги за програмою "Діалог".

З метою поліпшення якості спостереження і вивчення стану здоров'я недоношених дітей у 2009 році було організовано роботу кабінету спостереження за дітьми з малою і надзвичайно малою масою тіла.

Колектив лікарні налічує 1060 працівників . Станом на 01.01.2013 року в лікарні працює: лікарів - 130 , з них 70 % атестування на вищу та І атестаційні категорії , середнього медичного персоналу - 376 , осіб молодшого та обслуговуючого персоналу - 506 . Щорічно лікарі установи беруть участь у роботі конференцій , з'їздів , симпозіумів як регіонального , так і державного рівня , підвищуючи тим самим свій професійний рівень.

Лікарня є базою підготовки інтернів . В установі функціонує філія кафедри педіатрії та факультету післядипломної освіти Кримського Державного медичного університету ім. С.І. Георгіївського .

На базі лікарні проводяться всеукраїнські науково - практичні конференції , курси інформації та стажування лікарів , курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів .

За роки існування лікарня неодноразово нагороджувалася дипломами та почесними грамотами.

У 2004 році стала лауреатом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності "Золота фортуна" .

У 2005 році лікарня увійшла до числа переможців конкурсу Міжнародного благодійного фонду " Україна - 3000 " за програмою " Від лікарні до лікарні". У тому ж році - однією з перших серед ДОБ України - присвоєно статус "Лікарня , доброзичлива до дитини " .

Рішенням акредитаційної комісії МОЗ України з 30.07.2013 року лікарні підтверджено вищу акредитаційної категорію .

Колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні не зупиняється на досягнутому. Ще багато ідей необхідно впровадити в життя на благо здоров'я наших дітей.

Фахівці

Педіатр

Отоларинголог (ЛОР)

Гінеколог

Офтальмолог (окуліст)

Спеціалісти

Венеролог, Гастроентеролог, Гінеколог, Дерматолог, Отоларинголог (ЛОР), Офтальмолог (окуліст), Педіатр

Відгуки про Обласна дитяча клінічна лікарня

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук