Медичний порталУстановиКривий РігГромадські медичні організаціїНауково-дослідний інститут гігієни праці та профзахворювань

Науково-дослідний інститут гігієни праці та профзахворювань

Громадські медичні організації

вул. Ватутіна, 40 , Кривий Ріг, Дніпропетровська область
+38 (0564) 53-01-48
+38 (0564) 53-21-85
Fax: +38(0564) 530275
Сховати карту

Про установу

 В 1956 році, в самому центрі гірничодобувної та металургійної промисловості України в Кривому Розі було відкрито науково-дослідний інститут гігієни праці і профзахворювань, де стали інтенсивно боротися з такими чисто "горняцкими" хворобами, як силікоз, пиловий бронхіт, силікотуберкульоз. 

 Вченими інституту були досліджені умови праці працівників десятків Гзк і металургійних підприємств. В результаті були розроблені рекомендації з удосконалення робочих місць і поліпшенню умов праці, санітарні правила, з успіхом застосовуються і тепер по всій країні, розроблені новітні технології для попередження захворювань, їх ранньої діагностики та диспансерного лікування. 

 Криворізький НДІ гігієни праці і профзахворювань став головною установою Моз в 1996 році і з тих пір називається Український НДІ промислової медицини. Відтепер тут обстежують і лікують не тільки працівників гірничорудної і металургійної галузей, але і працездатне населення, яке працює в інших сферах. 

Основні напрямки діяльності:

  • комплексні наукові дослідження по вивченню впливу і розробки методів захисту людини від потенційно шкідливих для здоров'я фізичних, хімічних, біологічних факторів виробничого і навколишнього середовища і характеру трудового процесу; 
  • розробка наукових основ нормативно-методичної бази з питань гігієни, фізіології та медицини праці, лікування і реабілітація професійних та загальних захворювань у людини; 
  • наукове обґрунтування та практичне забезпечення медичної та суднової експертиз професійних захворювань, токсикологічної, гігієнічної експертизи документації, продукції і сертифікації.

 Інститут сьогодні - це величезна наукова лабораторія, яка об'єднує відділи: промгигиены і фізіології праці, загальної та експериментальної патології, системних досліджень стану здоров'я. Відділ клінічної профпаталогии включає діагностичні, профілактичні відділення та клініку на 220 місць з найсучаснішою апаратурою для лазерної, ультразвукової, рентгенологічної, комп'ютерної діагностики, фіброгастроскопії, бронхоскопії, енцефалографії, аэрофитоаромолечения і т.д. Також тут працює унікальний медико-радіологічний комплекс, здатний за лічені хвилини виявити в організмі пацієнта радіонукліди. В рамках національної програми "Здорові легені України" створено діагностичний центр "Пульміс", де можна отримати абсолютно точний діагноз стану дихальних шляхів.

 Інститут співпрацює з фахівцями Китаю, Польщі, Румунії, США, німецької фірмою "Берінгер-Інгельхайм", шведською фірмою "Swedala".

Спеціалісти

Рентгенолог, Радіолог

Відгуки про Науково-дослідний інститут гігієни праці та профзахворювань

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук