Медичний порталУстановиКиївПологовий будинокМіський пологовий будинок № 1
Міський пологовий будинок № 1

Міський пологовий будинок № 1

Пологовий будинок

вул. Арсенальна 5 , Київ, Київська область
цілодобово
+38 (044) 285-05-77
+38 (044) 285-07-33
+38 (044) 286-52-10
Fax: +38 (044) 286-52-09
Головний лікар
Гончарук Наталья Петровна
Сховати карту

Про установу

Сучасний лікувальний комплекс Печерського району - пологовий будинок № 1 - розташований за адресою Арсенальна, 5, має багате минуле. Сама будівля пологового будинку було побудовано ще в 1918 році на території старої фортеці, і буквально відразу цей пологовий будинок в Києві заявив про себе, як один з провідних, поряд з уславленими акушерськими клініками Університету св. Володимира, Київського жіночого інституту, акушерсько-гінекологічними відділеннями Київської міської Олександрійської лікарні, міської єврейської лікарні. Незабаром бурхлива практична діяльність зробила цей пологовий будинок в Києві провідним центром підготовки професіоналів Київського медичного інституту ім. Богомольця (тепер - Національний медичний університет). Імена таких відомих лікарів і акушерів, як В. Хатунцев, А. Зозуля, Лур'є, О. Крупський, Л. Мельник, В. Савицький і багатьох інших фахівців тільки підкреслюють авторитет пологового будинку.

У 1984 році відбулося друге народження знаменитої лікарні - на місці старої будівлі був зведений новий п'ятиповерховий корпус, розрахований на 100 акушерських ліжок. 4 нових пологових зали, три операційні, оновлені зручні одно-і двомісні палати додалися в пологовому будинку з тим, щоб процес появи малюка на світ проходив безпечно і комфортно. Шість років по тому, в 1990 році був реконструйований і двоповерховий гінекологічний корпус.

За останні два роки в пологовому будинку значно покращилися умови для перебування мами і дитини. Відкрилося 8 індивідуальних пологових залів, які оснащені новітнім медичним обладнанням. Кожен пологовий зал відповідає побажанням майбутньої матусі, яка хоче народити свою дитину в найкращих умовах. Також у 2010 році створено відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених, розраховане на 4 ліжка. У відділенні є все необхідне для лікування та виходжування недоношених дітей, дітей з малою масою тіла і доношених дітей з порушенням раннього періоду адаптації. Є все необхідне для проведення інфузійної терапії, штучної вентиляції легенів, фототерапії, а також апаратура для моніторингу життєво важливих функцій новонародженого.

В даний час пологовий будинок № 1 (Київ) - це близько трьохсот висококваліфікованих співробітників, готових прийти на допомогу в потрібний момент. Всі лікарі мають першу або вищу категорію. Сучасне медичне обладнання та професійний індивідуальний підхід до кожного - те, що завжди авторитетно виділяло 1 пологовий будинок. Київ та інші регіони України - жіноче населення щодня звертається до фахівців акушерського справи, як в плановому, так і в терміновому порядку.

Зараз у стінах 1-го пологового будинку знаходиться клінічна база кафедри акушерства та гінекології № 1 Київської медичної академії післядипломної освіти лікарів ім. П.Л.Шупика. Багаторічна успішна наукова, навчальна і лікувальна практика в процесі пологової допомоги та лікувальної допомоги жіночому населенню країни прославила кафедру і академію в цілому далеко за межами Києва. Завідувач кафедри - доктор медичних наук, професор Юрій Петрович Вдовиченко та його колеги продовжують успішно застосовувати в клінічній діяльності кращі досягнення акушерських шкіл академіка А.П.Ніколаева, професорів В.М. Савицького, М.С.Бакшеева, Ф.А. Петербурзького, А.А. Давиденко та інших.

Пологовий будинок № 1 (Київ) - це повноцінний лікувальний комплекс, що включає в себе гінекологічне відділення, кафедру акушерства і гінекології та безпосередньо, пологовий будинок, протягом багатьох років успішно реалізують такі завдання, як:

    
- Надання висококваліфікованої та професійної консультативної, діагностичної та лікувальної допомоги на рівні сучасних досягнень біології та медицини жінкам зі звичним невиношуванням вагітності, із загрозою передчасних пологів, з акушерською та екстрагенітальною патологією, з ранніми і пізніми гестозами вагітних, з ризиком кровотечі, а також лікування та родопоміч вагітним жінкам з оперованою маткою.
    
- Планова і невідкладна стаціонарна допомога гінекологічним хворим, вагітним, породіллям та малюкам;
    
- Ургентна допомогу новонародженим групи ризику, реанімаційні заходи, інтенсивна терапія при синдромі дихальної та серцево-судинної недостатності, при імунологічному конфлікті. Допомога недоношеним, з гіпер-і гіпотрофією; лікування травм, вад розвитку, а також післяопераційних порушень діяльності центральної нервової системи.
    
- Лікувально-консультативна допомога при проблемах репродуктивної функції, безпліддя (зокрема ендокринного генезу), типових і нетипових запальних захворюваннях, хірургія трубної непрохідності, лікування синдрому склерокістозних яєчників, порушень циклу, періодів клімаксу і менопаузи і ряду інших патологічних процесів.
    
- Хірургічне лікування, дослідження і впровадження нових методів розродження вагітних з локальними вогнищами інфекції, ризиком гнійно-септичних ускладнень, консервативне та хірургічне лікування викиднів на тлі лихоманки.
    
- Лікувально-діагностична допомога жінкам з нейродістрофіческімі і гіперпластичними процесами, ендометроіозом.
    
- Переривання вагітності в малих і пізніх (за медичними показаннями) термінах вагітності.
    
- Хірургічне лікування пухлинних захворювань жіночих статевих органів (кісти, фіброміоми), порушень розвитку репродуктивної системи у віковому аспекті, зокрема вроджених порушень розвитку статевих органів, патологій положення, розвитку, у зв'язку з родовими та операційними травмами (розриви, сечоміхурового-статеві та кишково -статеві нориці), опущення матки і піхви, випадання матки, нетримання сечі будь-якого ступеня, пластика уретри, сечового міхура, шийки матки і піхви.
    
- Функціональна хірургія пухлин матки і придатків в період вагітності і після з метою збереження репродуктивної функції.
    
- Хірургічна допомога при синдромі посттравматичної тазового болю, раніше проведених операцій і у зв'язку з пухлинними захворюваннями.
    
- Дослідження та впровадження в практику охорони здоров'я матері і дитини нових методів діагностики, лікування і реабілітації;
    
- Санітарно-освітня робота в "Школі усвідомленого батьківства" і серед населення.
    
- Підготовка та підвищення рівня кваліфікації в системі післядипломної підготовки наукових та медичних кадрів, створення умов і методів навчання інтернів, лікарів-спеціалістів, клінічних ординаторів та аспірантів на базі практичної діяльності.
    
- Участь у науково-практичних загальноміських і республіканських програмах галузевого спрямування; організація виставок-семінарів за участю представників українських та зарубіжних компаній.

Пологовий будинок № 1 (Київ) - це гарантована висококваліфікована медіцінскаю допомогу з індивідуальним лікарським підходом і інтенсивним використанням сучасного медичного обладнання, впровадження інноваційних методів діагностики та лікування, дослідження і застосування їх у реконструктивно-відновлювальної та функціональної хірургії.
Завдяки рішенням цих завдань клініка успішно підтримує майже вже вікову традицію професійної медичної захисту здоров'я матері і дитини, завдяки чому носить горде звання «кращий пологовий будинок Києва».

Фахівці

Акушер

Гінеколог

Спеціалісти

Акушер, Гінеколог, Анестезіолог, Реаніматолог, Хірург

Відгуки про Міський пологовий будинок № 1

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук