Медичний порталУстановиМаріупольЛікарняМіська лікарня №2
Міська лікарня №2

Міська лікарня №2

Лікарня , Лікувально-діагностичний центр, Лабораторія

вул. 50 років СРСР, 46 , Маріуполь, Донецька область
+38 (0629) 51-15-31
Сховати карту

Про установу

Маріупольська міська лікарня № 2 - це одне з найбільших, збройних передовими, ефективними методами лікування, і одне з наймолодших медичних установ. Ця багатофункціональна і багатопрофільна здоровоохоронна структура Маріуполя обслуговує населення міста і прилеглих чотирьох районів міста - Першотравневого, Володарського, Тельманівського та Новоазовського. Кількість обслуговуваного населення становить 160 000 чоловік.
За період 2008 - 2012 рік лікувальний заклад зазнало ряд змін як у кількісному так і в якісному складі. Кількість лікарів стаціонарних відділень зросла з 94 до 108 осіб. Зростає кваліфікація медперсоналу - в 2008 р. атестованих лікарів було 86 осіб, в 2012 році 99 осіб. З них вищу категорію мають 53 чол. (48 %), першу категорію - 33 особи (30 %). З 354 медичних сестер, вищу категорію мають 194 особи (55 %), з першої 41 чол. (12 %).
Маючи планову потужність 700 ліжок, лікарня зараз розгорнута на 550 ліжок. У стаціонарі щорічно проліковується більше 17 000 чоловік, що є найбільшим показником у місті.
До реформування 2012 року ГБ № 2 у своєму складі мала дві поліклініки по обслуговуванню дорослого і дитячого населення та стаціонар на 505 ліжок. У 2012 році у лікарні відкрилося урологічне відділення. На даний момент - це стаціонар з 15 лікувальних відділень , консультативно-діагностичний центр , а так само діагностичні служби: закладу кдл, ендоскопічне відділення, відділення променевої діагностики, кабінет УЗД, термографія.
Найбільша гордість Маріупольської міської лікарні № 2 - зосередження в ній справжнього сузір'я талановитих співробітників. У нас працюють два кандидати медичних наук - лікар-невропатолог Саєнко Т.І. та завідувач госпитально-геріатричним відділенням Лібкінд в. І., а також заслужені лікарі України - завідувач травматологічним відділенням, член-кор. Міжнародної кадрової академії - Ставицький А.Б., завідувач відділенням мікрохірургії ока - Пирго С.К.
В нашому лікувальному закладі працюють провідні профільні фахівці Маріуполя - В.Т. Дейкун - зав. ГЕО, В.Г. Балджи - зав. хірургічним відділенням № 2, А.Б. Ставицький - зав. травматологічним відділенням, Л.І. Шлегель - зав. геріатричним відділенням П.Р. Лебедєва - завідувачка закладу кдл, І.М. Сусла - зав. ендоскопічним відділенням, Ц.Р. Макарова - зав. жіночою консультацією, М.І. Кириленко - головна медсестра, позаштатний спеціаліст з сестринської справи. Закрити
Сьогодні в практику нашого лікувального закладу впроваджуються нові медичні технології. Проводяться операції на сучасному рівні. Розроблені методики новітніх обстежень.
Впровадження нових технологій вимагають оновлення та заміни застарілого устаткування. Придбання нової апаратури для закладу кдл значно розширило можливості лабораторної діагностики. Були придбані 5 аналізаторів, микростриповый фотометр для ІФА-аналізу, спектрофотометр. Так у 2012 році було проведено близько 450 000 досліджень.
Широко практикується лапароскопічний метод хірургічного втручання. Мала травматичність і короткий термін перебування пацієнта в стаціонарі, швидке відновлення після операції, відсутність хворобливих відчуттів, відсутність післяопераційних рубців, які спостерігаються при операціях з розрізом - основні переваги цього методу. Завдяки своїй унікальній методиці вона отримала велике поширення в хірургії, гінекології, урології.
Так у 2012 році 93 % планових холецистоэктомий при жовчнокам'яної хвороби становили лапароскопічні. В гінекологічному відділенні, поряд з порожнинними операціями, широко проводяться лапараскопічні і кількість їх збільшується з кожним роком в середньому на 50 %.
У відділенні проводиться гістероскопія хірургічна та діагностична. Впроваджено сучасний атравматический метод лікування - радіохвильова хірургія, який застосовується для лікування доброякісних захворювань шийки матки. Його перевага - досягнення повного виліковування протягом однієї безболісної процедури.
У відділенні мікрохірургії ока також впроваджені нові методи лікування: безперервний круговий капсулорексіс при екстракапсулярної екстракції катаракти, застосовується гелій-неоновий лазер в лікуванні набряку сітківки, проводиться ксеносклеропластика, катетеризація поверхневої скроневої артерії, аутокератопластика. Завдяки придбанню новітньої апаратури, в офтальмології проводиться близько 1000 малотравматичных операцій по заміні кришталика. А також був придбаний апарат Окускан для розрахунку интроокулярной лінзи.
На базі травматологічного відділення функціонує регіональний спеціалізований центр ендопротезування великих суглобів. У відділенні з успіхом впроваджуються і застосовуються нові методи лікування: остеосинтез хірургічної шийки плеча стрижневим апаратом, остеосинтез довгих трубчастих кісток стрижневим та спице-стрижневими апаратами, закритий остеосинтез шийки стегна стрижневим апаратом. У результаті знизилася перебування хворого в стаціонарі і кількість днів перебування на лікарняному листку.
В МГБ № 2 цілодобово працює відділення оперативної невідкладної ендоскопії, яке є базовим при центрі шлунково-кишкових кровотеч. Зоною обслуговування є місто Маріуполь і чотири прилеглих району. Ендоскопічна служба, крім діагностичних методів, проводить лікувальні маніпуляції. У відділенні оновлена апаратура - придбані нові колоноскопы, гастродуоденоскопы, гастроскопы.
Відділення анестезіології та реанімаційне відділення отримали нові апарати ШВЛ, апарати для анестезії.
Закуплені нові електрокардіографи в кількості 5 шт., один з них встановлено в приймальному відділенні, що дозволяє швидко і своєчасно діагностувати та надавати допомогу хворим з кардіологічною патологією. Холтерівська система ЕКГ придбана для кардіологічного відділення.
Для лікарні придбано таке дороге обладнання як комп'ютерний томограф, система маммографическая і система ультразвукової діагностики.
За останні п'ять років відзначається зростання ультразвукових досліджень до 4852 в рік.
Велика увага приділяється інфекційної безпеки - установлені дві нові дезкамери, зроблений капітальний ремонт у приміщенні дезкамери. Так само закуплені камери "Панмед".
Завдяки злагодженій роботі колективу, впровадження нових методик і технологій, придбання нового обладнання, в гір. лікарні № 2 постійно поліпшуються якісні показники роботи:

  • середнє перебування на ліжку скоротилася з 12,5 до 10,8
  • зріс оборот ліжка з 30,9 до 31,8
  • зросла робота ліжка з 336,2 до 343,8
  • зменшилася летальність з 2,1 до 2,0
  • зменшена летальність оперованих хворих з 0,7 до 0,2
  • зменшується летальність від інфаркту міокарда з 26 осіб у 2007 році до 10 чол. у 2012 році.


Кредо нашого лікувального закладу - надання якісної та безпечної медичної допомоги населенню, тобто медичної допомоги належної якості, яка визначається як відповідність наданих медичних послуг сучасним уявленням про їх необхідному рівні і обсязі при даному виді патології з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
Мета співробітників нашої установи - безперервне поліпшення якості медичної допомоги населенню, підвищення ефективності, постійне вдосконалення практичних і теоретичних навичок.

Фахівці

Гастроентеролог

Офтальмолог (окуліст)

Хірург

Травматолог

Рентгенолог

Кардіолог

Отоларинголог (ЛОР)

Невролог

Реаніматолог

Ендоскопіст

Спеціаліст УЗД

Гінеколог

Спеціалісти

Хірург, Травматолог, Реаніматолог, Анестезіолог, Гастроентеролог, Ендоскопіст, Терапевт, Кардіолог, Невролог, Гінеколог, Отоларинголог (ЛОР), Офтальмолог (окуліст), Фізіотерапевт, Рентгенолог, Спеціаліст УЗД, Спеціаліст МРТ

Відгуки про Міська лікарня №2

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук

схожі клініки цього профілю