Медичний порталУстановиЖитомирЛікувально-діагностичний центрЖитомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини
Житомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини

Житомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини

Лікувально-діагностичний центр

вул. Сабурова, 2А , Житомир, Житомирська область
+38 (0412) 41-67-20
+38 (0412) 41-67-28
+38 (0412) 41-67-26
office_rhmc@ukr.net
Головний лікар
Вайсберг Юрій Рувімович
Сховати карту

Про установу

Обласна комунальна установа Житомирський Обласний Перинатальний центр є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної і неонатологічної допомоги жінкам з порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним з нормальним і ускладненим перебігом вагітності, роділлям, породіллям та новонародженим м. Житомира та Житомирської області.

Центр створений в рамках реалізації націанального проєкту "Нове життя".

В Житомирському Обласному Перинатальному центрі сконцентрований інтелектуальний та матеріально-технічний потенціал області.

Медичну допомогу надають 84 лікарі та 158 середніх медичних працівників. Із загальної кількості лікарів 60% мають першу та вищу кваліфікаційну категорію.

З листопада 2004 року в Центрі впроваджується міжнародний проект ”Здоров’я матері та дитини”, метою якого є покращення здоров’я матерів та дітей. Проект, за яким працює колектив Центру, фінансується за підтримки Агенції з міжнародного розвитку США (USAID).  

Житомирський Обласний Перинатальний центр є одним з перших родопомічних закладів України, в якому впроваджуються сучасні перинатальні технології, що ґрунтуються на принципах доказової медицини згідно з рекомендаціями Всесвітньої Організації охорони здоров'я, а саме:

 • створення сучасних умов для перебування вагітних, роділь та породіль в акушерському стаціонарі;
 • виключення рутинних маніпуляцій та процедур, які принижують гідність жінки;
 • дотримання теплового режиму у приміщеннях стаціонару з метою профілактики гіпотермії у новонароджених;
 • супровід жінки під час вагітності і пологів членами родини;
 • залучення жінки та членів її родини до прийняття рішень щодо ведення вагітності та пологів;
 • вільний доступ членів родини до породіллі та новонародженого;
 • ведення пологів природним шляхом в індивідуальних пологових залах (кімнатах) з мінімальним застосуванням медикаментів та оперативних втручань;
 • спільне перебування матері та дитини з першої хвилини після народження;
 • виключно грудне вигодовування;
 • групові та індивідуальні форми консультування вагітних та членів їх родин щодо основних аспектів допологової підготовки, поведінки під час пологів, формування відповідального ставлення до майбутнього материнства та батьківства;
 • дотримання політики чистих рук;
 • впровадження системи інфекційного контролю.   

Рішенням апаратної наради МОЗ України в серпні 2005 року Житомирський Обласний Пеританальний центр визнано базовим закладом із впровадження сучасних перинатальних технологій в Україні.

За лідерство в освоєнні сучасних методів діагностики та лікування, незмінну орієнтацію інтересів людини та сприяння оздоровленню суспільства, в травні 2005 року йому вручено нагороду “Вища проба України” Національної іміджевої програми “Лідери XXI століття”.

В 2005 році Центр отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

В 2008 році Центру присвоєно звання “Заклад якісного медичного обслуговування” та підтверджено статус “Лікарня, доброзичлива до дитини”.

В 2008 році завдяки «Фонду Віктора Пінчука - Соціальна ініціатива» в закладі відкрито центр виходжування новонароджених «Колиски надії», що дало змогу удосконалити надання медичної допомоги новонародженим.                                                             

Спеціалісти

Акушер, Анестезіолог, Гінеколог, Лаборант, Педіатр

Відгуки про Житомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук