Медичний порталУстановиЖитомирЛікарняЖитомирська обласна лікарня ім. О.Ф.Гербачевского
Житомирська обласна лікарня ім. О.Ф.Гербачевского

Житомирська обласна лікарня ім. О.Ф.Гербачевского

Лікарня , Поліклінка, Лабораторія

вул. Червоного Хреста, 3 , Житомир, Житомирська область
+38 (0412) 43-87-40
+38 (0412) 43-87-34
medisa@meta.ua, medisazt@gmail.com
Головний лікар
Борщівський Михайло Іванович
Сховати карту

Про установу

Житомирська обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського - один із найпотужніших, найвідоміших лікувально-профілактичних закладів не тільки в області, але й у державі. Історія лікарні бере початок з грудня 1895 року.

Здобувши статус обласної, вона стала центром надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги населенню Житомирщини. Це заклад вищої акредитаційної категорії, який забезпечує практично всі види високоспеціалізованої сучасної медичної допомоги. 

В лікарні працюють 5 кандидатів медичних наук, в т.ч. 1 доцент; 5 заслужених медпрацівників України; 12 заслужених лікарів України; 13 осіб, які мають відзнаку "Отличнику здравоохранения"; 6 лауреатів обласної медичної премії ім. О.Ф.Гербачевського; 3 лікарі є лауреатами поліської відзнаки для молодих спеціалістів "Срібна Вежа". Працівники лікарні були відзначені державними нагородами: орденом  "За заслуги ІІІ ступеня", грамотою Верховної Ради України  - головний лікар М. І. Борщівський; орденом "Знак Пошани" - заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи С. І. Шевченко,  лікар - хірург  П.В.Пріор; орденом "Честь, Пошана, Пам’ять" - завідуючий відділенням інтенсивної терапії для післяопераційних хворих К.Б.Вишинський; медаллю "За трудову доблесть" - лікар – терапевт І.М.Данилюк; медаллю – відзнакою Президента України "Захиснику Вітчизни" - завідуючий відділенням кістково-гнійної хірургії Б.П.Контуш, лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії С.М.Савченко, сестра-медична ортопедичного відділення Н.В.Левкуша; медаллю імені академіка Стражеска М.Д. "За заслуги в охороні здоров’я" - завідуючий кардіоаритмологічним центром А.М.Скуртов; медаллю "За бойові заслуги" - лікар відділення функціональної діагностики Л.М.Кирилюк; медаллю "За вірність бойовому товариству" - лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії Ю.І.Тузов; медаллю "Ветерану інтернаціоналісту" - завідуючий відділенням кістково-гнійної хірургії Б.П.Контуш.

136 лікарів і 168 сестер медичних мають вищу кваліфікаційну категорію, першу кваліфікаційну категорію отримали 44 лікаря і 79 сестер медичних.

Ліжковий фонд закладу складає 8,6% від обласного, тут лікується більше 10% стаціонарних хворих області. Хірургічні ліжка складають 13% від загальної кількості хірургічних ліжок області, виконується кожна 4 операція в області.

До послуг пацієнтів ціле медичне містечко: розгорнуто 835 стаціонарних ліжок, функціонують 22 клінічних відділення, на базі яких створено 12 спеціалізованих центрів: гінекологічний, гематологічний, кардіоаритмологічний, отоларингологічний, опіковий, ортопедичний, ревматологічний, торако-пульмонологічний, хірургічний, центр клінічної імунології та алергології, центр малоінвазивної хірургії, центр мікрохірургії ока. 

Своєчасному наданню висококваліфікованої медичної допомоги, покращання якості життя хворих, сприяє  тісна співпраця обласної клінічної лікарні з благодійною організацією "Лікарняна каса Житомирської області". В  2009 році у відділеннях лікарні проліковано 9551 членів ЛК.

З метою прогресивного розвитку надання медичної  допомоги фахівці обласної клінічної лікарні беруть активну участь у науковій діяльності. Щороку лікарі закладу є безпосередніми учасниками організації і проведення понад 80 науково-практичних конференцій з міжнародною участю, наукових з’їздів і симпозіумів, біля 160 обласних товариств і конференцій для медичних працівників області. Протягом року  в закладі втілюється понад 140 нових методик діагностики і лікування, 38-40 раціоналізаторських пропозицій і винаходів, що дозволяє досягти оптимальних показників в діяльності лікарні. Невід’ємною ділянкою роботи лікарів є публікації  статей в науково-медичній літературі, виступи на радіо та по телебаченню. Координатором наукової діяльності в обласній лікарні є громадська наукова рада, яка успішно працює вже протягом багатьох років.

Лікувально-діагностичний процес в закладі організований таким чином, що жодному хворому не відмовляється в наданні медичної допомоги. В зв’язку з цим кількість пролікованих хворих щороку зростає, і в 2009 році складала 28,8 тис. хворих. Виконано 17 тис. операцій, з них понад 3,3 тис. малоінвазивних. Впродовж багатьох років залишається стабільно низьким середній термін перебування хворих на ліжку – 10,3 дня, що є позитивним. Значно зменшилася кількість тяжких ускладнень у післяопераційному періоді, зріс показник хірургічної активності.

В обласній лікарні створені комфортні умови для перебування пацієнтів. До їх послуг функціонує мережа аптечних кіосків, в тому числі цілодобового обслуговування. Придбати свіжі продукти харчування та випити чашку гарячого чаю хворі та їх родичі мають змогу в кафетерії та кіоску, розміщених безпосередньо в лікувальному корпусі та на території лікарні. До послуг пацієнтів в кожному лікувальному корпусі функціонують таксофони. Велика увага приділяється ремонту відділень, і сьогодні більшість з них мають європейський вигляд. 

З великою турботою та любов’ю до пацієнтів упорядкована територія лікарні. Естетично спланована, бездоганно чиста, вишукано оздоблена вона є окрасою міста. Дбайливо доглянуті зелені газони, квітчасті клумби, альпійські гірки, сиві валуни, блакитні ялини, червоні дуби, розкішні каштани та стрункі берізки милують очі і заспокоюють душі пацієнтам та їх родичам. 

Медичні працівники закладу під  керівництвом головного лікаря роблять все можливе для того, щоб пацієнти могли отримати вчасно і в повному обсязі  висококваліфіковану медичну допомогу і почували себе при цьому затишно і комфортно.

Окрім успішного вирішення виробничих, наукових, кадрових питань колективу обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського притаманне також багате духовне життя. Вже не один рік медпрацівники лікарні є учасниками і призерами міських та обласних спартакіад. Також окрасою колективу є самодіяльний народний хор, який неодноразово був учасником творчих звітів Житомирської області у палаці "Україна", є лауреатом мистецьких колективів медичних закладів України.

Фахівці

Хірург

Судинний хірург

Гастроентеролог

Анестезіолог

Функціональна діагностика

Кардіолог

Гінеколог

Ортопед-травматолог

Нейрохірург

Проктолог

Лаборант

Офтальмолог (окуліст)

Алерголог

Імунолог

Торакальний хірург

Ревматолог

Ендокринолог

Гематолог

Комбустіолог (опіки)

Уролог

Спеціалісти

Алерголог, Венеролог, Гастроентеролог, Гінеколог, Дерматолог, Кардіолог, Пульмонолог, Стоматолог, Фтизіатр, Анестезіолог, Хірург, Судинний хірург, Андролог, Гематолог, Ендокринолог, Дерматовенеролог, Імунолог, Комбустіолог (опіки), Невропатолог, Нейрохірург, Отоларинголог (ЛОР), Офтальмолог (окуліст), Ортопед-травматолог, Онколог, Проктолог, Профпатолог, Психотерапевт, Ревматолог, Рефлексотерапет, Сурдолог, Торакальний хірург, Уролог, Фониатр, Логопед, Лаборант, Функціональна діагностика

Відгуки про Житомирська обласна лікарня ім. О.Ф.Гербачевского

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук