Медичний порталУстановиКиївГромадські медичні організаціїАсоціація анестезіологів України
Асоціація анестезіологів України

Асоціація анестезіологів України

Громадські медичні організації

пров. Лабораторний, 14/20 , Київ, Київська область
aaukr@ukr.net
Сховати карту

Про установу

Засновник асоціації: 

Тріщинський Анатолій Іванович

Історія асоціації: 

Українське товариство анестезіологів було засновано в 60-х роках минулого століття. Ініціатором створення товариства став професор Тріщинський Анатолій Іванович, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, який впродовж більш як чотирьох десятиліть очолював товариство, а згодом став почесним президентом асоціації.

14 вересня 1991 року установчою конференцією, на якій були представлені делегати від усіх регіонів України, було прийнято рішення про перейменування Українського товариства анестезіологів в Асоціацію анестезіологів України, яка була зареєстрована в Міністерстві юстиції 14 лютого 1992 року. Першим президентом асоціації одноголосно обрано професора Тріщинського А.І.

У 2004 році на IV Конгресі анестезіологів України президентом асоціації анестезіологів України було обрано головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я України з анестезіології та інтенсивної терапії, завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора медичних наук, професора Глумчера Фелікса Семеновича та переобрано у вересні 2008 року на V Національному Конгресі.

Виконавчий директор асоціації—кандидат медичних наук, доцент Дубров Сергій Олександрович. Віце-президенти асоціації: професор Ігор Порфирович Шлапак, член-кореспондент Академії медичнихнаук України, професор Володимир Ілліч Черній, професор Сергій Миколайович Гриценко, професор Іван Іванович Тітов, Ярослав Михайлович Підгірний.

Асоціація анестезіологів України є добровільною всеукраїнською громадською організацією, має філіали в кожній області України, а також у містах Києві та Севастополі. Асоціація налічує понад 4,5 тисячі фахівців, до яких належать практичні лікарі, науковці та дослідники в галузі анестезіології та інтенсивної терапії. Основною метою діяльності асоціації є сприяння охороні та зміцненню здоров’я населення, участь у вирішенні медичних проблем екології; сприяння росту професіоналізму фахівців анестезіологів України; захист соціально-економічних інтересів членів асоціації, а також миротворча і благодійна діяльність.

Асоціація ставить перед собою такі завдання: сприяння в підвищенні професійної кваліфікації анестезіологів України до рівня міжнародних вимог шляхом тісного всебічного спілкування з провідними фахівцями галузі з інших держав; прияння розповсюдженню екологічно чистих технологій і препаратів; встановлення прямих зв’язків зі спорідненими закордонними організаціями, науковими і медичними центрами, з окремими лікарями, контакти з якими виходять із статутної діяльності асоціації і сприяють її розширенню.

Відповідно до статутних завдань і згідно з чинним законодавством Асоціація організовує та проводить конгреси, конференції, семінари, симпозіуми, лекції, виставки з питань, що відносяться до статутної діяльності Асоціації; розповсюджує інформацію і пропагує свої ідеї та цілі; сприяє реалізації «Ноу-хау» в галузі анестезіології та інтенсивної терапії; бере участь у підвищенні рівня післядипломної підготовки спеціалістів анестезіологів у вищих навчальних закладах України з метою наближення їх кваліфікації до міжнародних вимог; розповсюджує найновішу наукову інформацію з питань анестезіології та інтенсивної терапії серед анестезіологів України; розробляє та вносить на розгляд компетентних органів охорони здоров’я конкретні пропозиції по вирішенню актуальних проблем теорії і практики медицини, удосконаленню підготовки і підвищенню кваліфікації спеціалістів; надає різноманітні консультативні, науково-методичні, інформаційні послуги для своїх членів на правах юридичних осіб та сприяє відповідним установам у впровадженні досягнень вітчизняної і зарубіжної медичної техніки з забезпеченням нею наукових досліджень; організовує обмін фахівцями з іншими країнами з метою сприяння професійній кваліфікації анестезіологів України, приймає іноземних медиків на Україні; може вступати в міжнародні (неурядові) організації, підтримувати міжнародні зв’язки, укладати відповідні угоди з питань, що відносяться до статутної діяльності; здійснює видавничу діяльність.

Асоціація анестезіологів України є членом Всесвітньої федерації спілок анестезіологів та Європейської асоціації анестезіологів. За ініціативи та безпосередньої участі асоціації під егідою Фундації післядипломної освіти анестезіологів та Європейської асоціації анестезіологів в Україні вперше на території країн СНД проводиться курс Європейських освітніх шкіл, який складається з 6 курсів. Програма шкіл повністю відповідає освітнім вимогам країн Європейської співдружності.

Важливим напрямом роботи асоціації є видавнича діяльність. Під її егідою видається фаховий журнал «Біль, знеболювання і інтенсивна терапія» та «Медицинский реферативно-обзорный журнал».

Відгуки про Асоціація анестезіологів України

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук