Медичний порталЛікаріКиївОфтальмолог (окуліст)Риков Сергій Олександрович
Риков Сергій Олександрович

Риков Сергій Олександрович

Офтальмолог (окуліст)

Центр мікрохірургії ока - Адміністрація Центру мікрохірургії ока
Київська область, Київ
ЦМХО, пр. Комарова, 3
+38 (044) 229-94-28
Сховати карту

Про лікаря

Головний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров\'я України (2000), Президент Асоціації дитячих офтальмологів України (2000), Головний лікар Київської клінічної офтальмологічної лікарні \"Центр мікрохірургії ока\" (1987). Заслужений лікар України (1998). Доцент кафедри офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика (2000). Експерт Всесвітньої організації охорони здоров\'я (ВООЗ) по Глобальній програмі \"ЗІР-2020\" (2002).

Учень чл.-кор. АМН України, проф. Миколи Марковича Сергієнко (Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. П. Шупика) і проф. Антоніни Максимівни Нагорної (Інститут медицини праці АМН України).

Народився 26 серпня 1957 до м. Узин, Білоцерківського району, Київської області. Закінчив педіатричний факультет Вінницького медичного інституту в 1981 році, інтернатуру з хірургії в 1982 році, клінічну ординатуру з офтальмології в 1987 році.

Працював лікарем-офтальмологом Білоцерківської дитячої лікарні (1982-1985 рр..), Лікарем-офтальмологом в Київській міській клінічній лікарні № 6 (1985-1987 рр..). З грудня 1987 призначений на посаду головного лікаря Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні \"Центр мікрохірургії ока\". У 2000 році обраний на посаду доцента кафедри офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

У 1993 році в Одеському Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. акад. В.П. Філатова захистив дисертацію на тему: \"Дослідження патогенетичних механізмів короткозорості\" і отримав науковий ступінь кандидата медичних наук (науковий керівник - чл.-кор. АМН України, д.мед.н., проф. М.М.Сергієнка).

У 2004 році в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: \"Наукове обгрунтування системи надання офтальмологічної допомоги населенню України\" (наукові консультанти - д.мед.н., проф. А.М. Нагорна; чл.-кор . АМН України, д.мед.н., проф. М.М.Сергієнка).

Автор понад 200 наукових робіт з питань організації офтальмологічної допомоги населенню, клінічної та соціальної офтальмології, історії офтальмології, медичної кібернетики.
Автор монографій:

    
\"Око як система: Структура. Функція. Взаємозв\'язок\" (2000);
    
\"Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Україні\" (2002, у співавторстві з к.мед.н. Д. В.Варівончіком);
    
Організація медико-соціальної допомоги дітям з вадами зору в Україні (2003, у співавторстві з д.мед.н., проф. Т. В.Крижанівського);
    
\"Профілактика захворювань органа зору у дітей: Навчально-методичний посібник\" (2003, у співавторстві з д.мед.н., проф. І. Л. Ферфільфайном);
    
\"Віхи історії офтальмології України\" (2003, у співавторстві з к.мед.н. Д. В.Варівончіком);
    
\"Комп\'ютерний зоровий синдром: Посібник для лікарів\" (2004, у співавторстві з к.мед.н. Д. В.Варівончіком).

Відгуки про лікаря Риков Сергій Олександрович

У нас поки немає відгуків до цього лікаря. Але ви можете їх додати.

Додати відгук