Медичний порталСтаттіЗвідки береться і як лікувати ячмінь на оці

Звідки береться і як лікувати ячмінь на оці

02.03.2015 00:00

Ячмінь на оці є результатом запального процесу в сальній залозі біля кореня вій, або у волосяному мішку. Його відносять до ряду безпечних  захворювань і, найчастіше, гнійний нарив сам пропадає через 1-2 тижні. Але покладатися на волю випадку не дуже надійний метод лікування, і навіть звичайний ячмінь здатний призвести до дуже неприємних наслідків.

Причини виникнення та симптоматика

Ячмінь - це інфекційне захворювання, спровоковане проникненням в сальну залозу золотистого стафілокока. Причинами його появи може стати, як недотримання правил особистої гігієни, так і різні захворювання організму, включаючи цукровий діабет і наявність паразитів в кишечнику.
Першим сигналом до появи ячменю завжди буде почервоніння повіки  і неприємні хворобливі відчуття під час моргання. Це найскладніший етап, коли запальний процес у самому розпалі, і вже зараз варто задуматися, як ви будете лікувати ячмінь. Гнійна шишка на повіці починає визрівати, і такий період може супроводжуватися підвищенням температури тіла, ознобом і сильним свербінням в області її появи.

Як позбавиться від ячменю на оці?

Позбавлятися від недуги можна за допомогою медичних препаратів, або народних засобів. Вибирати вам. При перших симптомах необхідно знезаразити уражене інфекцією місце, використовуючи йод, зеленку, або спиртові настоянки. Прихильникам натуральних ліків підійде часниковий сік і ромашковий компрес.

Далі, коли ячмінь визріє і на повіці з'явиться жовтувата шишка, ні в якому разі не намагайтеся самостійно видавлювати гній! В аптеках сьогодні можна знайти багато крапель та інших препаратів, які прискорять процес одужання, але самим розумним рішенням стане звернення до офтальмолога в Києві. Лікар зможе оцінити складність вашої проблеми і призначити самі підходящі медикаменти саме для вашого випадку. Особливо рекомендується відвідати лікаря, якщо ячмінь з'явився у дитини.

Серед народних методів лікування особливо ефективними є зігріваючі компреси і трав'яні настоянки. Але будьте обережні, оскільки вигрівати ячмінь можна тільки на початковій стадії, а застосування трав може викликати алергію.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар