Медичний порталСтатті Що таке бронхіальна астма

Що таке бронхіальна астма

16.12.2014 00:00

Бронхіальна астма - одне з найпоширеніших захворювань. Сьогодні більше ніж у 300 мільйонів людей діагностовано це захворювання. Напади астми характеризуються сильними нападами кашлю, свистячим диханням і задухою.

Загальна інформація

Бронхіальна астма являє собою хронічний запальний процес захворювання бронхів. Скоротити число нападів і зробити їх більш легкими допомагає тільки своєчасне та правильне лікування, яке призначає лікар-пульмонолог в Києві. Поліпшити стан хворого допоможе тільки беззаперечне дотримання приписів лікаря. Клінічні дослідження показали, що відповідальний підхід до свого здоров'я і знання основних типів самоконтролю допомагає знизити ризик нападів астми практично в 10 разів.

Сучасна медицина досягла безлічі успіхів, і сьогодні люди, які страждають бронхіальною астмою, можуть повною мірою насолоджуватися життям, нічим не поступаючись абсолютно здоровим людям. Необхідні для хворих профілактичні та лікувальні заходи включають в себе постійний контроль за бронхами за допомогою пікфлоуметріі, і ведення щоденника, в який записуються всі результати. Хворий обов'язково повинен використовувати спенсер і інгалятор, застосування яких входить у звичку і не доставляє ніякого дискомфорту. При перших появах бронхіальної астми людині відразу ж необхідно надати своєчасну допомогу.

Симптоми

Найпоширенішими і основними симптомами астми є періодичні напади задухи. Хворий ніби задихається, виникає сильне відчуття нестачі повітря, йому важко зробити вдих. Виникає неприємний біль у грудній клітці, задуху супроводжується сухим кашлем.

Причини для появи таких нападів можуть бути самими різними. Для одних людей провокатором стає квітковий пилок, для інших небезпечними є фізичні навантаження. Астма може носити сезонний характер, або ж виникати в будь-який період року. Все залежить від причини її виникнення.

Причини захворювання

Не дивлячись на те, що бронхіальна астма одне з найпоширеніших захворювань, лікарі і сьогодні точно не можуть назвати причину її появи. Численні дослідження підтверджують, що астма може бути як спадковою, так і набутою. У зоні ризику знаходяться люди страждають атонією і люди із зайвою вагою. Активні пасивні курці також повинні пам'ятати про подібний захворюванні.

Актуальним залишається питання вивчення алергічної астми, оскільки дуже часто напади виникають внаслідок впливу якогось алергену. Ним може стати пилок рослин, медикаменти, харчові продукти, шерсть тварин, побутовий пил і т.п. Віруси і бактерії також здатні викликати напади астми.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар