Медичний порталСтаттіЩо лікує ендокринолог? З якими симптомами йти на прийом до ендокринолога?

Що лікує ендокринолог? З якими симптомами йти на прийом до ендокринолога?

12.02.2015 00:00

Ендокринологія - це область медицини, яка досліджує і лікує захворювання, що вражають ендокринну систему. Основний інтерес даної області прикутий до гормонів, процесів їх синтезу і механізму дії.

Відповідно лікар-фахівець  цієї області знань називається ендокринолог. І займається він діагностикою, профілактикою та лікуванням ендокринних захворювань.

Пильна увага ендокринолога прив'язана  до щитовидної залози, гіпоталамусу, підшлункової залози, гіпофізу і надниркової залози.

Які ж саме захворювання лікує ендокринолог?

  1. Порушення у роботі щитовидної залози (синдроми тиреотоксикозу, або гіпотиреозу).
  2. Синдроми гіперкальцієміна і гіпокальциємії, викликані порушенням обміну кальцію.
  3. Захворювання гіпоталамо - гіпофізарної області.
  4. Цукровий діабет.
  5. Ожиріння.

Для діагностики ендокринологічних захворювань використовується ультразвукове дослідження (УЗД), КТ, МРТ і пункція щитовидної залози, сцинтіграфія і термографія.

Симптоми, які свідчать про порушення в роботі ендокринної системи:

  • Спрага, відчуття сухості в роті, загальна слабкість організму, зниження маси тіла на тлі підвищеного апетиту - це ознаки цукрового діабету;
  • Про порушення функцій щитовидної залози розкажуть загальна слабкість у тілі, висока чутливість до підвищеної, або низької температури повітря, проблеми з апетитом, безпричинна зміна маси тіла, порушення менструального циклу у жінок, проблеми з пам'яттю.
  • Ожиріння супроводжується прискореним серцебиттям, задишкою, сильним підвищенням кров'яного тиску і загальною слабкістю організму.
  • До проявів гіперкальціємії кращі ендокринологи з Одеси відносять: поганий апетит, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, швидку втрату маси тіла, відчуття болю і слабкості в м'язах, суглобах, кістках.

Симптоми гіпокальциємії: підвищена температура тіла з ознобом, відчуття сухості шкіри, поганий сон, погіршення пам'яті, депресивний настрій.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар