Медичний порталСтаттіПрояви і причини ревматизму

Прояви і причини ревматизму

15.07.2015 00:00

Ревматизм - небезпечне захворювання, яке вражає сполучні тканини організму. Провокатором є стрептококова інфекція, яка трапляється, найчастіше, при ангіні. Сполучні тканини є в будь-якому органі і системі організму. Але найбільше до ревматизму схильний серцевий м'яз, судини і суглоби. У медицині також можна зустріти такі визначення ревматизму, як ревматичний артрит і ревматична лихоманка.

Причина ревматизму - бета-гемолітичні стрептококи групи А. Після їх потрапляння в людський організм виникають такі захворювання, як ангіна, фарингіт, лімфаденіт. Ревматизм стає наслідком таких складних захворювань. Але такий результат можливий тільки у разі відсутності необхідного лікування або порушень в імунній системі організму. Ревматизм, що з'явилася на тлі гострої стрептококової інфекції, зустрічається тільки в 3% випадків.

До групи ризику входять люди молодого віку, переважно дівчатка у віці 7-15 років, після перенесення складних інфекційних хвороб. У хлопчиків подібні захворювання зустрічаються вкрай рідко. Велика ймовірність появи ревматизму у тих людей, чиї близькі родичі страждають від цього захворювання. Часті захворювання носоглотки і схильність до ангін також збільшують ймовірність ревматизму. При наявності у вас хоча б одного з цих факторів вас обов'язково повинен оглянути ревматолог Кривий Ріг.

ЯК ВСЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ

Помічаючи в організмі стрептококи, імунна система намагається захистити його шляхом виділення специфічних антитіл. На поверхні стрептококів є свої особливі антитіла, за якими відбувається їх ідентифікація. Проблема криється в тому, що молекули сполучних тканин серця і судинної системи мають схожу структуру з шкідливими антитілами. Антитіла, виділені імунною системою, починають атакувати власний організм. У сполучних тканинах запускається запальний процес. Може статися деформація тканин, яка стане причиною вади серця або викривлення суглобів.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар