Медичний порталСтаттіПричини розвитку і симптоми сечокам'яної хвороби

Причини розвитку і симптоми сечокам'яної хвороби

24.12.2014 00:00

Коли у пацієнта в нирках, або інших органах сечовидільної системи знаходять камені, то йому ставлять діагноз сечокам'яної хвороби. Подібне захворювання було діагностовано ще багато тисячоліть тому, але й сьогодні світ не може повністю позбудеться від нього.

Від сечокам'яної хвороби страждає практично 3% населення планети, і з'явитися вона може у людини будь-якого віку. У молодих людей камені найчастіше знаходять у нирках і сечоводах, а ось у людей похилого віку і дітей камені найчастіше утворюються в сечовому міхурі.

Скільки каменів може утворитися в нирках - не відомо. Число може досягати декількох сотень, а самі освіти можуть нагадувати піщинку або бути більше 10 см в діаметрі. Медицині навіть відомий випадок, коли камінь досяг маси в 2,5 кг.


Причини появи

Сечокам'яна хвороба з'являється в результаті порушення обміну речовин. В організмі з'являються нерозчинні солі урати, фосфатів, оксалатів та ін., Які після осідання перетворюються на камені. Однак, навіть якщо людина схильна до захворювання нирок, то без провокуючих чинників вона не розвинеться. Лікуванням та вирішенням даної проблеми займається лікар - уролог Дніпропетровськ.

До факторів викликають сечокам'яну хворобу можна віднести:

- Неправильне харчування (кислотність сечі підвищується після вживання гострої і кислої їжі, внаслідок чого камені утворюються легше);
- Вживання води низької якості (зокрема води з під крана);
- Нестача вітамінів в організмі;
- Обмінні захворювання та захворювання кісток;
- Захворювання шлунково-кишкового тракту;
- Зневоднення організму, в тому числі нестача води через інфекційних захворювань і отруєнь;
- Безпосередньо захворювання нирок і сечостатевої системи.

Прояв захворювання

Основними ознаками появи каменів у нирках є ниючий біль у попереку і кров'янисті виділення в сечі. Особливо якщо такі симптоми з'являються після будь-яких змін положення тіла, фізичних навантажень або активних рухів.

Якщо камінь утворився в сечоводі, то, у міру його руху, біль переходить з області попереку в пахову, в низ живота і статеві органи. Також біль може відчуватися у верхній частині стегна. Якщо ж камінь розташувався внизу сечоводу, то симптомом стануть часті позиви в туалет. У випадку, коли камінь повністю перекриває просвіт сечоводу, сеча починає накопичуватися в нирках і викликає напад ниркової коліки.

У разі появи каменя в сечовому міхурі, симптомами стануть кров'янисті виділення в сечі, больові відчуття внизу живота, що турбують при рухах і сечовипусканні. Ще одним симптомом може стати дуже часте сечовипускання, особливо при ходьбі або фізичних навантаженнях.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар