Медичний порталСтаттіПричини і симптоми подагри

Причини і симптоми подагри

02.03.2015 00:00

Подагрою називається захворювання, яке розвивається внаслідок відкладання в суглобах солей сечової кислоти, або уратів. Відбутися це може в будь-якому суглобі тіла, але найчастіше подагра вражає суглоби пальців стопи.
Насправді подагричний артрит є досить рідкісним захворюванням. Хвороба діагностується у 1 людини з тисячі, і найчастіше у чоловіків. Представники сильної статі хворіють на подагру приблизно в 20 разів частіше, ніж жінки. Особливо в зоні ризику знаходяться чоловіки після 40 років, і жінки після менопаузи.

Причини розвитку подагри

Подагра - це хвороба, яку можна отримати у спадок. Тому, якщо у вашій родині були зареєстровані випадки даного захворювання, то вам необхідно бути вкрай обережними. До факторів, які сприяють розвитку подагри, можна віднести:

- неправильне харчування;
- надлишок м'ясної їжі;
- вживання алкоголю;
- відсутність фізичних навантажень.

Іноді хвороба може стати наслідком ниркової недостатності, або захворювань крові.

Симптоми

Напади подагри, найчастіше, виникають в нічний час, після вживання алкоголю (особливо пива) або сильного переїдання. Хворого турбують дуже сильні приступи болю, при яких навіть вага простирадла на уражений суглоб стає нестерпною. Сигналом до повторного приступу стає поколювання у хворому суглобі. Якщо не займатися лікуванням захворювання, такі напади частішають і стають більш тривалими. Подагра починає вражати все більше суглобів, може зачіпати життєво важливі органи.

Діагностика захворювання

Визначити подагру може ревматолог в Кривому Розі. Для цього йому необхідно розпитати хворого про його симптоми і провести огляд уражених суглобів. Крім цього, проводиться біохімічний аналіз крові для визначення в ній рівня сечової кислоти. В особливо складних випадках лікар може провести пункцію для дослідження суглобової рідини і зробити рентгенівський знімок.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар