Медичний порталСтаттіНаскільки небезпечною є ерозія шийки матки

Наскільки небезпечною є ерозія шийки матки

04.12.2014 00:00

Практично кожна жінка хоча б раз у житті стикається з такою проблемою, як ерозія шийки матки. Ерозія з'являється, коли епітеліальний покрив вагінальної частини шийки матки порушується або змінюється. Лікар - гінеколог дніпропетровськ визначає уражені ділянки яскраво-червоного кольору при огляді за допомогою гінекологічних дзеркал. Утворюється ерозія навколо зовнішнього зіву шийки матки.

Для того, що б краще зрозуміти причину появи ерозії, потрібно згадати будову матки. Знаходиться даний орган в малому тазі, між прямою кишкою і сечовим міхуром. За формою нагадує грушу і складається з декількох частин: дно (верхня частина, схожа на купол), масивне тіло у формі трикутника, циліндрична шийка, що з'єднується з піхвою. З маткою також з'єднується цервікальний канал, який розташовується в шийці. Здорова жіноча матка зазвичай покрита двома видами слизової. Зовні вона виглядає гладенькою, блідо-рожевого кольору з декількома кулями плоского епітелію.

Він дуже міцний і є ідеальним середовищем для розвитку кисломолочних бактерій, необхідних для піхви здорової жінки. Внутрішня частина матки являє собою шийноий канал, що веде в матку. Його покриває яскраво-рожевий, оксамитовий залозистий або секреторний епітелій. Саме він і виділяє слиз, який заповнює шийноий канал і допомагає пересуванню сперматозоїдів в порожнину матки. Як ми можемо бачити, шийка матки має кілька функцій. Вона захищає матку і придатки від проникнення інфекцій і бере участь у процесі запліднення. Хочеться уточнити, що справжня ерозія, серед захворювань шийки матки, зустрічається дуже рідко.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ЕРОЗІЇ

У прямому сенсі, слово «ерозія» можна позначити, як «виразка». Іншими словами - це дефект епітеліального покриву. Утворитися такий дефект може з різних причин. Найчастіше це наслідок запальних захворювань вірусного або герпетичного походження. Також ерозії з'являються після травм шийки матки бар'єрними або хімічними контрацептивами, неправильного спринцювання. Дефект може утворитися і при раковому процесі.

У більшості жінок молодого віку найчастіше утворюються, так звані, псевдоерозії, або ектопії. Вони характеризуються розростанням секреторного епітелію за межі шийного каналу на зовнішню поверхню шийки матки. Це найчастіше відбувається через нестабільне гормонального фону в період статевого дозрівання жінки. Ектопія не несе особливої небезпеки для здоров'я і, за словами лікарів, є фоновим станом. Але запускати або ігнорувати дану проблему можна, оскільки ускладнення можуть бути дуже серйозними.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар