Медичний порталСтаттіЛікування нежитю під час вагітності

Лікування нежитю під час вагітності

20.08.2015 00:00

Нежить - це завжди неприємно. Начебто і підвищення температури немає, і нічого не болить, але відчуття забитого носа не дає спокійно жити. Особливо якщо це супроводжується постійним скупченням слизу в ніздрях. Порад як вилікувати нежить існує величезна кількість. Можна звернутися до медичного закладу, лікуватися народними методами або чекати, поки проблема зникне сама по собі. Але справа сильно ускладнюється, якщо мова іде про нежить в період жіночої вагітності.

Нежить у вагітних - явище досить часте. Так організм реагує на гормональні перебудови. У період виношування дитини жіночий гормональний фон змінюється, від чого страждають слизові оболонки практично всіх органів. Ніс також реагує на різні зміни в організмі, тому нежить може з'явитися ще до того, як жінка сама дізнається про вагітність.

Такий тип нежитю називається гормональним і, зазвичай, не вимагає ніякого лікування. Після народження малюка слизова носа відновлюється самостійно. Однак, навіть протягом  декількох місяців, відчувати проблеми з  диханням і постійно сякатися дуже неприємно і незручно. Дискомфорт відчувається вдень і вночі. Крім цього, закладеність носа змушує дихати ротом, що підвищує ризик підхопити застуду.

Як впоратися з недугою?

При перших симптомах, майбутній мамі необхідно звернутися до лікаря у своєму місті. Лише він зможе підтвердити діагноз гормонального нежитю, а також виключити запальний та алергічний риніт. Якщо місце мають останні захворювання, то необхідно розробляти повноцінний комплекс лікування, з урахуванням вагітності. У випадку, коли мова йде про риніт вагітних, лікування націлене виключно на поліпшення процесу дихання. Судинозвужувальні краплі дозволяється застосовувати в обмеженій кількості, беручи до уваги всі протипоказання. Зловживання носовими краплями може спровокувати скачки артеріального тиску, що негативно впливає на розвиток дитини.

Розмірковуючи над тим, чим лікувати нежить при вагітності, варто віддати перевагу натуральним засобам. Дуже ефективними є інгаляції з ментоловим маслом, а також промивання носової порожнини спеціальними розчинами і трав'яними відварами.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар