Медичний порталСтаттіКатаракта і секрети її лікування

Катаракта і секрети її лікування

26.01.2015 00:00

Ще не так давно при одній згадці про катаракту люди починали впадати у відчай. Це дуже хитре захворювання, яке розвивається поступово і досить довгий час не викликає сильного дискомфорту. А оскільки ми не любимо звертатися до лікаря без гострої потреби, то і діагностувати катаракту на ранній стадії вдавалося не багатьом.
Дана недуга десятками років обростала домислами і міфами, прислухаючись до яких можна дуже сильно заплутатися. Для того щоб не допустити помилок і не погіршити ситуацію слід детально розібратися, що ж з цього правда, а що ні.

1. До катаракті не варто ставитися серйозно

Чистої води нісенітниця. Катаракта - один з найбільш серйозних недуг, наздоганяє людей в літньому віці. У молодих людей катаракта, звичайно, теж зустрічається, але скоріше як наслідок травматичного пошкодження кришталика, ультрафіолетового опромінення, впливу хімічних речовин і т.п.

У здоровому стані кришталик абсолютно прозорий. Катаракта починає розвиватися в той момент, коли відбувається його помутніння, яке може бути повним і частковим. В око починають потрапляти тільки невеликі частинки світла, тому зір стає нечітким і розмитим, особливо при яскравому світлі. З часом область помутніння розширюється і хвороба прогресує. В результаті зір значно знижується, або пропадає взагалі.

Якщо хвороба залишити без уваги, то через деякий час кришталик збільшиться в розмірі і займе велику частину передньої камери ока. В результаті відтік внутрішньоочної рідини порушується, підвищується внутрішньоочний тиск і катаракта переходить в глаукому. А це вже вкрай небезпечне захворювання, що вимагає негайного звернення в цент мікрохірургії ока.

2. Катаракту можна вилікувати народними методами

Офтальмологи з усього світу в один голос заявляють, що лікування катаракти може відбуватися тільки хірургічним шляхом. Ніякі народні засоби не здатні відновити прозорість кришталика, дієти і масажі теж не відзначилися ефективністю.

3. Навіть після операції потрібно носити окуляри

Сучасна мікрохірургія ока дозволяє повністю відновити гостроту зору, причому в досить короткі терміни. Залежно від стану хвороби та успішності операції, зір до пацієнта може повертатися вже через кілька годин. Звернувшись з катарактою до фахівців, ви зможете позбутися від настільки неприємного захворювання абсолютно безболісно і ефективно. Період реабілітації не потрібно, обмежень на фізичні навантаження також немає.

У більшості випадків після операції пацієнтам не потрібні окуляри, або лінзи. Але в будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем, який дасть індивідуальні рекомендації з відновлення зору.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар