Медичний порталСтаттіЯк пережити хворобу рідним і близьким пацієнта з онкологічним захворюванням

Як пережити хворобу рідним і близьким пацієнта з онкологічним захворюванням

12.02.2015 00:00

Почути діагноз «рак» для кожного пацієнта стане сильним стресом. Але депресія і відчай з'являється не тільки у нього. Родичам хворого не менш складно усвідомлювати дану ситуацію, і на них обов'язково відіб'ються зміни у здоров'ї близької людини.

Психологічний і моральний настрій - дуже важливий момент, який допомагає прийняти реальність і тверезо поглянути на проблему, стверджує онколог у Кривому Розі. Впоратися із захворюванням дорогих вам людей допоможуть прості поради:

  1. Під дією ліків, дискомфорту і постійного стресу, настрій хворого сильно змінюється. Будьте до цього готові. Депресія, або прояви агресії цілком нормальні в період лікування.
  2. Дозвольте людині бути максимально самостійною і активною. Від цього залежить її впевненість у собі і мотивація до лікування.
  3. Не нехтуйте порадами онколога і задавайте йому питання, коли супроводжуєте близьку людину в лікарні.
  4. Похвала і заохочення до активності - обов'язкові! Максимально хваліть хворого за кожен його успіх, це додасть йому нових сил і впевненості в собі.
  5. Не забувайте про своє власне здоров'я. Забезпечте собі повноцінний сон, здорове харчування і особистий час. Складно допомагати іншим, якщо ваш організм буде виснажений.

Рідним і друзям пацієнта хворого на рак психологи радять:

- Не втрачати оптимізм.

- Зізнатися собі, що деякі ситуації неможливо контролювати.

- Бути переконливими, але не агресивними.

- Навчитися розслаблятися.

- Займатися спортом. Фізична активність допомагає тілу боротися зі стресом.

- Стежити за своїм харчуванням.

- Не забувати про відпочинок і сон. Організму необхідно відновлювати сили. Алкоголь і наркотики, як варіант, виключаються.

- Звернутися у групу підтримки, якщо ситуація зовсім захлесне з головою. Можливо, це навчить чомусь новому і додасть нових сил.

Скориставшись даними порадами, ви не стаєте байдужими і не забуваєте про проблему. Кращими психологами світу було доведено, що здоровий оптимізм і турбота про себе допоможуть вам повністю не потонути в проблемі, і правильно подбати про дорогу вам людину. Будучи психологічно стійкими, ви зможете правильно вживати всіх необхідні заходи для якнайшвидшого позбавлення від страшної хвороби.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар