Медичний порталСтаттіХто такий пульмонолог і що він лікує?

Хто такий пульмонолог і що він лікує?

12.03.2015 00:00

Сильний кашель, біль у грудях, затруднене дихання, задишка - це основні симптоми, які говорять, що саме час відвідати пульмонолога. З наведених симптомів можна здогадатися, що пульмонолог лікує захворювання пов'язані з органами дихання, особливо такими, як легені і бронхи.

Найпоширеніші пульмонологічні захворювання - це пневмонія (запалення легенів), бронхіт, астма, риніт. Щоб не перераховувати весь список можливих хвороб можна сказати, що дана область займається лікуванням і профілактикою всіх легеневих і бронхіальних захворювань.

Звичайно, багато хто може сказати, що з подібного роду проблемами спорається і звичайний терапевт, послухавши пацієнта і призначивши правильне лікування. Так було раніше, але медична практика показала, що лікування органів дихання повинно проходити на більш високому рівні, і для цього потрібен окремий фахівець. Таке рішення було абсолютно вірним, оскільки захворювання легенів, бронхів та інших органів дихання можуть бути дуже серйозними і для їх лікування необхідний цілий ряд досліджень і вузькоспеціалізованих знань. Особливо якщо говорити про захворювання, які пульмонолог лікує у дітей.

Пульмонологічні захворювання дуже підступні. До факторів, які їх провокують можна віднести забруднене і запорошене повітря в робочих приміщеннях, вроджені алергічні реакції організму і патологічні імунні реакції на алергени (наприклад, астма), раніше придбані захворювання організму, сильне охолодження організму. Найчастіше захворюваннями легеневих шляхів страждають люди, які працюють у виробничих цехах, в золотодобувних копальнях і т.п. При тривалому перебуванні в таких приміщеннях, у співробітників розвивається таке захворювання, як силікоз - ураження легень кремнієвим пилом.

Окремо хочеться відзначити таке захворювання, як туберкульоз легенів. Зрозуміло, що його лікуванням повинен займатися пульмонолог Кривий Ріг, але через складність захворювання його було виділено в окремий напрям - фізіатрія. Крім цього, інтенсивна терапія, реаніматологія та методи, що забезпечують дихальну підтримку пацієнтів, також тісно пов'язані з пульмонологією.

 

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар