Медичний порталСтатті3 стадії розвитку алкогольної залежності

3 стадії розвитку алкогольної залежності

26.01.2015 00:00

Алкоголізм був і залишається проблемою не одного покоління. Лікарі віднесли його в ряд хронічних захворювань, яке формується на тлі регулярного вживання спиртовмісних напоїв. Симптоми всім відомі:

- Гостра потреба у відчутті сп'яніння;
- Розлад розумової і психічної сфер;
- Неврологічні й соматичні порушення;
- Зниження потенції у чоловіків;
- Низька працездатність;
- Неврози і депресії;
- Спалахи агресії;
- Поетапна деградація особистості.

Зазвичай розвиток алкоголізму проходить в 3 стадії.

1. Початкова стадія, коли у людини з'являється нездоровий потяг до вживання алкоголю. Здатність до дозуванні зменшується, почавши пити, людина вже не може зупинитися. Спроби якось налагодити і контролювати ситуацію зазнають поразки. Від похмілля можна позбутися тільки прийнявши нову порцію алкоголю. У такому стані людина може перебувати кілька років, все залежить від його оточення, особливостей організму, статі, віку і т.п.

Лікування алкоголізму на початковому етапі є максимально ефективним, якщо підійти до цього питання з усією серйозністю. Якщо ви впевнені, що проблема алкоголізму дійсно має місце, людини слід якнайшвидше помістити в наркологічний диспенсер. На початковій стадії пацієнтові можуть призначити і домашнє лікування, але лікування в умовах стаціонару набагато ефективніше.

2. На другій стадії всі попередні симптоми доповнюються синдромом абстинента. Це стан, що виявляється на психофізіологічному рівні, супроводжується хворобливими відчуттями і притаманне тільки алкозалежним хворим. Потяг до алкоголю стає непереборною, з'являється пітливість, нудота, тремор пальців. Людина може відчувати напади тахікардії, головного болю, апетит пропаде, підвищується артеріальний тиск, з'являється безсоння.

Наступний синдром - постабстінентний. Проявляється у формі різних хворобливих симптомів, серед яких фізичне нездужання, поганий настрій, відсутність бажання працювати, нав'язливе бажання вживати алкогольні напої. З'являється після 3-4 днів з моменту останнього прийому алкоголю. Думки людини зайняті тільки пошуком алкоголю і можливістю його пити.

3. Завершальна стадія. Симптоми, що характеризують другу стадію, значно посилюються. Загострюється протікання абстинентного синдрому, хворий стає вкрай дратівливим і агресивним. Пам'ять і логічне мислення порушується, мають місце алкогольні психоз, суїцидальні думки і біла гарячка. У такому випадку звернення до наркологічної клініки обов'язково! І чим швидше ви відреагуєте на дану проблему, тим більше шансів у людини позбавиться від алкогольної залежності.

Коментарі

У нас поки немає коментарів до цієї статті.

Додати коментар